Euro 2016: Niemcy przerwali złą passę

Reprezentacja Niemiec pokonała w sobotni wieczór Węgrów 2:0 i udanie zakończyła przygotowania do Euro 2016. Mistrzowie świata przerwali w tym spotkaniu jedną złą passę.

Tomasz Skrzypczyński
PAP/EPA / PAP/EPA/Sven Hoppe

Drużyna Joachima Loewa nie zagrała przeciwko Węgrom na 100 procent swoich możliwości, ale i tak nie miała problemów z pokonaniem rywali. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali 2:0, wyraźnie oszczędzając siły na Euro 2016.

W sobotę reprezentanci Niemiec przerwali złą passę. Był to bowiem ich pierwszy mecz od czerwca 2015 roku, w którym nie stracili gola. Ostatni raz dokonali tego w spotkaniu z Gibraltarem w eliminacjach do ME (7:0).

Potem mistrzowie świata rozegrali osiem meczów (cztery zwycięstwa i cztery porażki) i w każdym z nich niemiecki bramkarz był zmuszony wyjmować piłkę z siatki.

Mario Goetze i spółka rozpoczną Euro 2016 już 12 czerwca. W Lille zmierzą się z reprezentacją Ukrainy.