Euro 2016: Zaskakująca porażka Czechów w próbie generalnej. Korea Południowa wygrała w Pradze

Reprezentacja Czech po towarzyskich zwycięstwach 6:0 nad Luksemburgiem oraz 2:1 nad Rosją nieoczekiwanie nie sprostała Korei Południowej. Azjaci zwyciężyli w Pradze 2:1 w ostatnim dla naszych południowych sąsiadów sprawdzianie przed Euro 2016.

Konrad Kostorz
PAP

Selekcjoner Pavel Vrba wystawił najsilniejszy skład, ale nie mógł być zadowolony z dyspozycji swoich podopiecznych w pojedynku prowadzonym przez polskiego arbitra Daniela Stefańskiego. Nie popisał się Tomas Rosicky, który w 40. minucie łatwo stracił piłkę na własnej połowie i Koreańczycy mogli ruszyć z akcją dwóch na jednego. Po chwili bezbłędnie sfinalizował ją Hyun-Jun Suk.

W tej sytuacji Petr Cech był bezradny, ale wydaje się, że nieco lepiej mógł interweniować przy pierwszym trafieniu dla Korei Południowej - z rzutu wolnego przymierzył Bit-Garam Yoon, a golkiper zachował się dość pasywnie i nie zdołał sparować piłki, która po odbiciu od poprzeczki wpadła do siatki.

Czesi tylko raz znaleźli sposób na koreańskiego bramkarza - tuż po przerwie z dystansu przymierzył Marek Suchy, a na skutek rykoszetu Sung-Ryong Jung nie mógł zdążyć z interwencją. Gospodarze mimo gry w osłabieniu do ostatniego gwizdka dążyli do wyrównania, lecz bez efektu.

Wynik dla Czechów jest tym bardziej niepokojący, że Koreańczycy przed kilkoma dniami aż 1:6 przegrali z Hiszpanią, która będzie pierwszym rywalem kadry Vrby na Euro 2016 (13 czerwca).

Czechy - Korea Południowa 1:2 (0:2)
0:1 - Yoon 26'