Euro 2016: gradobicie w Lyonie, mecz Ukraina - Irlandia Północna przerwany (foto)

Zaskakująca sytuacja w Lyonie. Mecz Ukrainy z Irlandią Północną został przerwany w drugiej połowie z powodu intensywnego gradobicia.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Irlandii Północnej Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Irlandii Północnej

Niesprzyjająca pogoda towarzyszyła piłkarzom od początku, ale w 57. minucie warunki do gry były już ekstremalnie trudne, bo na boisko leciały duże bryłki lodu.

Prowadzący zawody Pavel Kralovec zarządził przerwę w grze i odesłał piłkarzy do tunelu. Nie trwało to jednak zbyt długo i po nieco ponad dwóch minutach spotkanie wznowiono.

Od 49. minuty Irlandia Północna prowadzi z Ukrainą 1:0 po bramce Garetha McAuleya.