Euro 2016: Polska wygrała po rzutach karnych!

Polska awansowała do ćwierćfinału po zwycięstwie ze Szwajcarią. Po 120 minutach był remis 1:1, ale nasza reprezentacja okazała się lepsza po rzutach karnych.

Maciej Kmita
PAP/EPA / BARTLOMIEJ ZBOROWSKI

Już na samym początku meczu kapitalną okazję mieli Biało-Czerwoni, kiedy po błędzie defensywy Helwetów na linii pola karnego znalazł się Arkadiusz Milik, ale fatalnie przestrzelił mając przed sobą pustą bramkę.

Sześć minut przed przerwą strzeliliśmy gola. Akcję lewą flankę przeprowadził Kamil Grosicki i podał do niepilnowanego Jakuba Błaszczykowskiego, który mając przed sobą Yanna Sommera, uderzył między jego nogami.

Szwajcarzy wyrównali w 82. minucie. Xherdan Shaqiri strzelił najpiękniejszego gola tych mistrzostw - uderzył przewrotką przy słupku z 17 metrów i Fabiański nie zdążył z interwencją.

Dogrywka nie przyniosła efektu i sędzia zarządził rzuty karne, które lepiej wykonywali Polacy.

Szwajcaria - Polska 1:1 (0:1; 1:1; 1:1), rzuty karne 4:5
0:1 - Jakub Błaszczykowski 39'
1:1 - Xherdan Shaqiri 82'