Euro 2016: Francja - Islandia: znakomita passa Oliviera Girouda

Oliver Giroud wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0 w 12. minucie ćwierćfinałowego meczu Euro 2016 z Islandią. Następnie zdobył również bramkę na 5:1, dzięki czemu podtrzymał swoją doskonałą serię zdobytych goli.

Wiktor Gumiński
Getty Images / Clive Rose

Napastnik Arsenalu Londyn zdobył 9. i 10. gola w ostatnich 9 pojedynkach, które rozpoczynał w wyjściowym składzie reprezentacji Francji.

Na początku spotkania pokonał islandzkiego bramkarza Hannesa Halldorssona pokonał płaskim strzałem lewą nogą, posyłając piłkę pomiędzy jego nogami, otrzymawszy idealne podanie od Blaise'a Matuidiego.

W 59. minucie zdobył bramkę głową, po rzucie wolnym wykonywanym przez Dimitriego Payeta.

Tym samym Giroud zanotował także swoje drugie trafienie na Euro 2016. Wcześniej, w meczu otwarcia z Rumunią (2:1), również strzelił na 1:0. Wykorzystał wówczas duży błąd golkipera rywali Cipriana Tatarusanu, kierując piłkę od opuszczonej bramki.

Czy Olivier Giroud zostanie królem strzelców Euro 2016?