Euro 2016: "L'Équipe" oraz "France Football" oceniły występ Francuzów i Niemców

Antoine Griezmann to rzecz jasna największy bohater półfinału Euro 2016, w którym Francuzi pokonali Niemców 2:0. Na przeciwnym biegunie według francuskich dziennikarzy znalazł się Dimitri Payet, którzy ocenili go najniżej ze wszystkich Les Bleus.

Krzysztof Sędzicki
Dimitri Payet Getty Images / Clive Rose / Dimitri Payet

W najpopularniejszym francuskim tygodniku piłkarskim pojawiła się bardzo obszerna ocena występu dla Antoine'a Griezmanna. Opisywano każde jego zagranie, a w skali od 1 do 10 piłkarz Atletico Madryt otrzymał 9:

"Super Griezmann" strzelił sześć bramek w sześciu meczach, w tym dwa w półfinale. Nieoceniony w kontratakach, niesamowicie szybki. Nikt od czasów Michela Platiniego w 1984 roku nie był aż tak skuteczny w reprezentacji.

Z kolei występ Dimitri Payeta oceniono na zaledwie "piątkę":

Mniej wydajny niż zwykle. Na tle Kimmicha prezentował się dość słabo. Po jego błędzie Schweinsteiger w 23. minucie miał znakomitą okazję. Pięć minut później również jego strata mogła srogo kosztować. W drugiej połowie jego postawa się nie zmieniła, więc został zmieniony przez Kanté w 71. minucie.