Euro 2016: Pięciu bohaterów reprezentacji Polski

Każde spotkanie reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy miało swojego bohatera, który odcisnął znaczne piętno na wyniku Biało-Czerwonych. Oto pięciu piłkarzy niezwykle ważnych dla kadry Adama Nawałki.

Redakcja
Redakcja

Arkadiusz Milik

W I połowie spotkania z Irlandią Północną (1:0) wystawił cierpliwość kibiców reprezentacji Polski na próbę, gdy zmarnował trzy dobre okazje bramkowe, ale tuż po przerwie się zrehabilitował i w dobrym stylu sfinalizował zgrabny atak Biało-Czerwonych. Jego trafienie dało Polsce pierwsze w historii zwycięstwo na mistrzostwach Europy - czekaliśmy na nie aż do siódmego meczu w tych rozgrywkach. W kolejnych meczach też raził nieskutecznością, ale z drugiej strony w spotkaniu z Ukrainą (1:0) zaliczył asystę przy golu Jakuba Błaszczykowskiego.