Wielkie emocje i przedłużenie szans na awans. Zobacz skrót meczu Hiszpania - Polska

Polacy wywalczyli punkt, który przedłuża ich szanse na wyjście z grupy. Biało-Czerwoni po obfitującym w emocje pojedynku zremisowali z Hiszpanią 1:1. Mieli też sporo szczęścia w drugiej połowie.

Mateusz Kozanecki
Robert Lewandowski (z piłką) PAP/EPA / Marcel Del Pozo / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z piłką)
Porażka ze Słowacją sprawiła, że mecz z Hiszpanią był dla Polaków walką o dalszy byt na Euro 2020. Dość niespodziewanie to podopieczni Paulo Sousy jako pierwsi ruszyli do ataku, później jednak do głosu zaczęli dochodzić gospodarze.

Doprowadziło to do utraty bramki przez Biało-Czerwonych. Wojciecha Szczęsnego pokonał Alvaro Morata, choć pojawiły się wątpliwości, czy zawodnik nie znajdował się na spalonym. Te wyjaśnił system VAR.

W końcówce pierwszej części gry Polacy mogli wyrównać, ale po strzale Karola Świderskiego piłka odbiła się od słupka, a nieudanie dobijał Robert Lewandowski.

"Lewy" wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie, doprowadzając do remisu. Wprawił w euforię kilka tysięcy Polaków znajdujących się na stadionie i kilka milionów oglądających ten mecz w telewizji.

W 56. minucie Polacy mieli ogromne szczęście, gdy karnego zmarnował Gerard Moreno, a przy dobitce przestrzelił Alvaro Morata. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, który przedłużył polskie szanse na wyjście z grupy.