"Zabiję twoją rodzinę". Sędzia dostaje makabryczne pogróżki po meczu Euro 2020

Michael Oliver pokazał czerwoną kartkę Remo Freulerowi w meczu Szwajcaria - Hiszpania. Wywołało to spore oburzenie wśród kibiców i ekspertów. Arbiter dostał już nawet pogróżki i nie jest to pierwszy raz w jego karierze.

Dominika Pawlik
Michael Oliver PAP/EPA / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Michael Oliver
Szwajcarzy byli bliscy sprawienia niespodzianki i wyeliminowania Hiszpanów. Było 1:1, a w 78. minucie sędzia Michael Oliver pokazał czerwoną kartkę Remo Freulerowi (zobacz więcej TUTAJ). Szwajcarski serwis nau.ch nazwał tę decyzję "nadgorliwością".

Nie tylko Szwajcarów oburzyła ta decyzja, Gary Lineker napisał na Twitterze, że to "kolejna czerwona kartka praktycznie za nic". Sędzia i ekspert ZDF Manuel Graefe dodał, że "żółta byłaby wystarczająca".

Po meczu Michael Oliver został zaatakowany na Instragramie. "Ile zapłaciła ci Hiszpania?", "Każdy sędzia z najniższej ligi byłby lepszy od ciebie" - to najłagodniejsze komentarze. "Proszę, rozwiąż umowę. Nie jesteś wystarczająco dobry, a do tego jesteś stronniczy" - napisał jeden z internautów.

Pojawiły się również groźby. "Zabiję twoją rodzinę", "Zabiję twoją żonę" - można przeczytać na profilu Olivera. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Anglik dostaje takie pogróżki. W ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Juventusem a Realem w ostatniej minucie odgwizdał rzut karny... dla Hiszpanów.

"Oliver ma kosz na śmieci zamiast serca" - mówił wtedy Gianluigi Buffon. Wówczas sędziemu również grożono śmiercią. On i jego żona byli pod ochroną policji. Teraz sytuacja może się powtórzyć.