George Russell ma dość. Ostre słowa kierowcy Mercedesa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: George Russell
Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: George Russell
zdjęcie autora artykułu

FIA przed sezonem 2022 dokonała zmian w sędziowaniu w F1, aby poprawić poziom pracy stewardów. Tymczasem pojawia się coraz więcej dyskusji na temat ostatnich decyzji. Do podjęcia konkretnych działań wezwał George Russell.

Piątkowa odprawa kierowców Formuły 1 przed GP Austrii miała niezwykle burzliwy przebieg. Dość powiedzieć, że Sebastian Vettel opuścił salę i spotkanie z sędziami jeszcze przed jego zakończeniem. Dlatego na czterokrotnego mistrza świata F1 nałożono karę 25 tys. euro w zawieszeniu do końca roku.

Zachowanie Vettela to najlepszy dowód na to, że poziom sędziowania w F1 pozostawia sporo do życzenia i kierowcy nie potrafią zrozumieć ostatnich decyzji. Sytuacja jest o tyle dziwna, że FIA po wydarzeniach z sezonu 2021 zdecydowała się na spore zmiany. Michael Masi stracił stanowisko dyrektora wyścigowego, a jego miejsce zatrudniono dwie osoby - Nielsa Witticha i Eduardo Freitasa.

Wittich i Freitas rotacyjnie pełnią funkcję dyrektora wyścigowego, przez co w F1 pojawił się inny problem - w decyzjach podejmowanych przez sędziów brakuje spójności i regularności. Dlatego kierowcy są zmieszani całą sytuacją, bo raz określony manewr skutkuje karą, innym razem - nie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili reprezentanci Polski

Do konkretnych działań światową federację wezwał George Russell. Kierowca Mercedesa ma bowiem dość obecnej sytuacji. - Brakuje nam spójności w decyzjach sędziów. Musimy mieć jednego dyrektora wyścigowego, tak by była regularność w podejmowaniu werdyktów - powiedział Russell, cytowany przez motorsport.com.

- Teraz mamy sytuację, że przyjeżdżamy na wyścig i nie ma sędziów, którzy byli na wcześniejszym Grand Prix. Nie ma odpowiedzialności za podjęte wcześniej decyzje, nie ma żadnych wyjaśnień. Zadajemy pytania, a nie dostajemy jednoznacznych odpowiedzi, bo często nie ma osoby, która musiałaby nam odpowiedzieć - dodał 24-latek.

Russell podkreślił, że praca sędziów "nie jest łatwa", a zacięta rywalizacja w F1 w ostatnich miesiącach utrudnia im zadanie. Jednak w opinii Brytyjczyka, FIA sama skomplikowała sobie życie ustalając dwóch dyrektorów wyścigowych. - Gdy masz jednego dyrektora, wszystko jest bardziej spójne - ocenił.

To nie pierwsza odsłona konfliktu na linii kierowcy-dyrekcja wyścigowa. Na początku sezonu 2022 padok F1 żył aferą wokół bielizny ognioodpornej i biżuterii. Niels Wittich zapowiedział bowiem kontrolowanie zawodników pod kątem noszenia obowiązkowej bielizny. Niemiec zapowiedział też nakładanie kar finansowych w sytuacji, gdy będą oni posiadać biżuterię podczas jazdy bolidem.

Czytaj także: Koszmarny wypadek Guanyu Zhou. Alfa Romeo się tłumaczy Red Bull wybrał lidera. Nie będzie bratobójczej walki w zespole

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy podzielasz zdanie George'a Russella?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (4)
avatar
jJ13
10.07.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
A to ironia, bo to mercedes nalegał na zwolnienie Masiego.  
avatar
PYRAK
10.07.2022
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
To jest jakis zart z tym sedziowaniem. Perez wyjechal po za tor w trakcie kwalifikacji , blad popelnij przy Q2 a i tak awansowal do Q3. W ogole nie powinno go tam byc. Gdyby skasowali mu ten wy Czytaj całość