Wystawią na sprzedaż przedmioty Schumachera. Są warte miliony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Michael Schumacher
Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Michael Schumacher
zdjęcie autora artykułu

Michael Schumacher nie był widziany publicznie od fatalnego wypadku na nartach w grudniu 2013 roku. Rodzina Niemca od tego czasu regularnie wyprzedaje jego majątek. Teraz na aukcję trafiły przedmioty warte miliony dolarów.

W tym artykule dowiesz się o:

Michael Schumacher nie pojawia się publicznie od wypadku na nartach, który miał miejsce 29 grudnia 2013 roku. Niemiec doznał wtedy skomplikowanego urazu głowy i przez kilka miesięcy znajdował się w śpiączce. Dokładny stan zdrowia siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 nie jest znany, ale z nieoficjalnych doniesień wynika, że były kierowca Ferrari potrzebuje ciągłej opieki medycznej.

W trudnej chwili opiekę nad rodziną przejęła małżonka 55-latka - Corinna Schumacher. To ona stoi za najważniejszymi ruchami, decydując się m.in. na sprzedaż części majątku. W ostatnich latach nowego nabywcę znalazł chociażby odrzutowiec "Schumiego", a także szereg samochodów z jego prywatnej kolekcji.

Natomiast 13 maja dom aukcyjny Christie's przeprowadzi w Genewie licytację ośmiu zegarków należących do Michaela Schumachera. Ich wartość szacowana jest na co najmniej 4 mln dolarów. Zdaniem ekspertów, najwyższą cenę powinien osiągnąć model Platinum Vagabondage. "Schumi" otrzymał go w prezencie od Jeana Todta, byłego szefa Ferrari.

ZOBACZ WIDEO: "On się pięknie uśmiechnie". Stanowcza opinia o Gregu Hancocku i jego przydatności

Na wspomnianym zegarku, wykonanym na specjalne zamówienie, znajduje się wzmianka o tytułach mistrzowskich Schumachera, projekt jego kasku oraz logo Ferrari. Wygrawerowano na nim specjalną wiadomość od Todta dla niemieckiego kierowcy. "Schumi" otrzymał go na Boże Narodzenie w 2004 roku. Ten model może osiągnąć cenę między 1,2-2,2 mln dolarów.

Na sprzedaż trafi też model Audemars Piguet, jaki Todt zamówił dla Schumachera na Boże Narodzenie w 2003 roku. Na nim również wspomniano o tytułach mistrzowskich Niemca, jak i umieszczono jego czerwony kask wyścigowy.

- Jako dom aukcyjny chcemy szczerze podziękować rodzinie Schumacherów za zaufanie, jakim nas obdarzyła i chęć podzielenia się tymi arcydziełami zegarmistrzostwa z innymi zapalonymi kolekcjonerami na świecie. Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować te kultowe i wyjątkowe zegarki należące do jednej z najbardziej znanych legend F1 - przekazał w komunikacie Remi Guillemin, dyrektor ds. sprzedaży zegarków w Christie's.

Nie jest tajemnicą, że rodzina Schumachera decyduje się na wyprzedaż majątku, aby mieć środki na leczenie 55-latka. Zdaniem brytyjskich mediów, opieka nad mistrzem F1 pochłania ok. 100 tys. dolarów tygodniowo. Równocześnie bliscy "Schumiego" w pierwszych latach po wypadku mieli wydać kilkanaście milionów dolarów na różnego rodzaju eksperymentalne metody leczenia.

Czytaj także: - Vettel "flirtuje" z F1. Zespoły brutalnie potraktowały Niemca - Alonso pisze swoją historię. F1 od lat nie widziała takiego kierowcy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Michael Schumacher to najlepszy kierowca w historii F1?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
gardener
19.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Będą wyciskać z niego jak z cytryny. Dajcie mu odejść w spokoju! Niezła rodzinka  
avatar
Tańczący z łopatą_życiowy przegryw
18.04.2024
Zgłoś do moderacji
5
0
Odpowiedz
Żal Schumiego.. to jest prawdziwy mistrz! Nie to co papierowy hamster.