WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

GP Niemiec na innym torze niż Nürburgring i Hockenheim?

Nowym właścicielom F1 - firmie Liberty Media zależy na stałym powrocie Grand Prix Niemiec do kalendarza sportu. Niewykluczone jednak, że runda rozgrywałaby się na innym torze niż Nürburgring oraz Hockenheim.
Natalia Musiał
Natalia Musiał
PAP/EPA / JOE CASTRO

Nowi włodarze sportu pragną przywrócić do kalendarza F1 niemiecką rundę, która niespodziewanie zniknęła ze stałego harmonogramu w 2015 roku. Wyścig rozegrano w następnym sezonie, jednak nie powrócił on na długo, bowiem i w tym roku zabraknie go pośród 20 pozostałych Grand Prix. Chase Carey, który objął obowiązki szefa najszybszej serii wyścigowej świata przyznał, że tamtejszy rynek jest bardzo ważną częścią sportu i nie wyobraża sobie, by Formuła 1 miała nie rozgrywać się w Niemczech.

- W ubiegłym roku niemiecki kierowca wygrał w niemieckim samochodzie, więc jest to bardzo ważny rynek, a pozostanie na nim jest jednym z naszych celów. Aktualnie badamy w jaki sposób możemy tego dokonać - rozpoczął.

Niewykluczone jednak, że runda zmieni swoją lokalizację i zawita na inny tor niż historyczny Nürburgring czy Hockenheim.

- Nie mamy jeszcze żadnych odpowiedzi. Spotkałem się już z kilkoma reprezentantami tego kraju i oczywiście rozmawialiśmy o dwóch torach, które gościły Grand Prix Niemiec w przeszłości. Rozglądamy się jeszcze w kierunku innych opcji. Ostatecznie jest jednak zbyt wcześnie na jakiekolwiek konkrety - wyznał.

Carey dodał, że innym priorytetem Liberty Media jest rozegranie kolejnego wyścigu w Stanach Zjednoczonych.

- Posiadamy bardzo dobrą współpracę z torem w Austin. Wierzymy jednak, że będziemy mogli dodać kolejny wyścig w nazywanym przeze mnie "mieście docelowym". Mowa tutaj o Nowym Jorku, Miami, Los Angeles lub Las Vegas. Są to miasta, które idealnie sprawdzą się do rozegrania takiego wydarzenia i przyciągną ludzi z całego świata - przyznał.

ZOBACZ WIDEO Katarzyna Kiedrzynek: Nawet nie marzyłam o takim klubie jak PSG, to był dla mnie szok

Czy F1 powróci do Niemiec w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
onestopstrategy

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.