Kimi Raikkonen pewny formy Ferrari. "Możemy wygrać cztery ostatnie wyścigi"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SRDJAN SUKI  / Kimi Raikkonen na torze w bolidzie Ferrari
PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Kimi Raikkonen na torze w bolidzie Ferrari
zdjęcie autora artykułu

Fiński kierowca uważa, iż jego zespół stać na wygranie ostatnich czterech wyścigów sezonu 2018. Zdaniem Kimiego Raikkonena, kluczem będzie wyeliminowanie błędów oraz problemów z bolidem.

W tym artykule dowiesz się o:

Ferrari po przerwie wakacyjnej w F1 notuje drastyczny spadek formy. Obecnie w klasyfikacji konstruktorów do Mercedesa włoski zespół traci 145 punktów. Sebastian Vettel natomiast stracił pozycję lidera, a Lewis Hamilton zyskał nad nim przewagę 59 "oczek".

Do końca sezonu 2018 zostały cztery wyścigi - GP USA, GP Meksyku, GP Brazylii i GP Abu Zabi. Zdaniem Kimiego Raikkonena, na tych torach Ferrari ma duże szanse na odniesienie zwycięstw. - Stać nas na wygrane, o ile zrobimy wszystko, co w naszej mocy - powiedział Fin o zbliżających się ostatnich Grand Prix. - Tory różnią się od siebie, więc  praktycznie udajemy się na wyścigowy weekend zaczynając od zera. Robimy co możemy i unikamy usterek oraz błędów - dodał Raikkonen.

Ferrari miało szanse na podwójne zwycięstwo w GP Singapuru oraz prawdopodobnie w GP Malezji. Jednak błędy kierowców, problemy z silnikiem oraz pech sprawiły, że w trzech ostatnich Grand Prix, włoski zespół zdobył tylko 22 punkty. Tymczasem Mercedes zebrał ich 105. - Będziemy walczyć do ostatniego, finałowego okrążenia. Mamy wystarczającą szybkość - zapewnił Raikkonen.

ZOBACZ WIDEO Pasja i życie Mai Kuczyńskiej. Polka bohaterką filmu z cyklu "Out of Frame"

Źródło artykułu: