F1: kierowcy wybrali opony na Grand Prix Chin. Robert Kubica z inną strategią niż George Russell

14 kwietnia rozegrane zostanie Grand Prix Chin. Kierowcy dokonali już wyboru opon na ten wyścig. Robert Kubica po raz kolejny obrał inną strategię niż George Russell.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica
Podczas wyścigu w Szanghaju kierowcy będą mogli korzystać z mieszanek od C2 do C4, gdzie C2 oznacza najtwardszą, a C4 najbardziej miękką. W przypadku Williamsa po raz kolejny strategia doboru opon różni się.

Robert Kubica postawił na cztery komplety opon pośrednich (C3) oraz dwa twardych (C2). Z kolei George Russell będzie dysponować tylko jednym kompletem opon twardych (C2), za to będzie mógł zużyć więcej pośrednich (C3).

Czytaj także: Ogromna frustracja w Renault

Wybór Kubicy nie jest zaskoczeniem, bo już przy okazji ostatniego wyścigu w Bahrajnie zwracał on uwagę na to, że jego samochód lepiej prowadzi się właśnie na ogumieniu z twardszej mieszanki. Jest ona jednak znacznie wolniejsza od pozostałych dostępnych kompletów.

Na podobny dobór opon, co Kubica zdecydowali się m.in. Sebastian Vettel i Pierre Gasly.

Dla Kubicy i Williamsa wyścig o Grand Prix Chin będzie kolejną okazją, by zrozumieć zachowanie modelu FW42 i wyciągnąć jak najwięcej z jego ustawień.

Czytaj także: David Beckham krytykowany po Grand Prix BahrajnuZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk o dramatycznym wypadku Kubicy: W głowie kołatały się najgorsze myśli
Czy wierzysz w poprawę wyników Williamsa w Grand Prix Chin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×