F1: nowe informacje na temat Michaela Schumachera. Powstał plan leczenia legendy Ferrari

- Jest plan leczenia Michaela Schumachera, które ma potrwać od roku do trzech lat - zdradził Jean-Francois Payen, który zajmuje się byłym mistrzem świata F1. Chociaż stan zdrowia Niemca jest nieznany, to Francuz zapewnia, że czyni on stałe postępy.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Michael Schumacher Newspix / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Michael Schumacher
Michael Schumacher doznał urazu głowy w grudniu 2013 roku wskutek wypadku na nartach, do którego doszło we francuskich Alpach. Od tego momentu Niemiec nie był widziany publicznie, a rodzina pilnie strzeże informacji na temat stanu zdrowia 50-latka.

We wrześniu po raz ostatni do mediów wyciekły informacje z paryskiego szpitala. Wtedy Schumacher miał przejść eksperymentalną terapię z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Czytaj także: Lider BMW chce się zmierzyć z Kubicą w DTM

Teraz głos ws. byłego kierowcy Ferrari zabrał doktor Jean-Francois Payen. To właśnie on przed pięcioma laty jako pierwszy potwierdził, że Schumacher nie znajduje się w stanie śpiączki.

ZOBACZ WIDEO: F1. Robert Kubica o swoich początkach. "Musiałem podkładać poduszki na siedzenie żeby cokolwiek widzieć"

- Jest plan leczenia Michaela, które ma potrwać od roku do trzech lat. Odwiedzam go od czasu do czasu. Rozmawiam z jego rodziną o wszelkich postępach, jakie jestem w stanie dostrzec - powiedział Payen w "In Touch".

Francuz nie może jednak zdradzać szczegółów, bo taka jest wola rodziny. - Muszę szanować ich zdanie - dodał lekarz, który potwierdził, że Niemiec czyni stałe postępy i "ogólnie jest w dobrym stanie".

57-latek jest też pod ogromnym wrażeniem Corinny Schumacher, która poświęciła wiele czasu i energii, by zorganizować mężowi jak najlepsze warunki rehabilitacji. - Ma niezwykle silną wolę. Natychmiast zrozumiała powagę sytuację, że czeka nas wszystkich długa droga. Ona widzi wszystko bardzo wyraźnie i zrobi wszystko, by poprawić stan zdrowia męża - podkreślił francuski specjalista.

Za terapię z wykorzystaniem komórek macierzystych odpowiedzialny jest z kolei profesor Philippe Menasche, który jest pionierem w tej dziedzinie. - Michael został poddany zabiegowi w szpitalu w Paryżu, ale od samego początku było jasne, że dzięki temu nie wydarzą się żadne cuda - skomentował Menasche.

Czytaj także: Lewis Hamilton miał wypadek na motocyklu

Schumacher uważany jest za najlpeszego kierowcę F1 wszech czasów. W trakcie swojej kariery wygrał 91 wyścigów i zdobył siedem tytułów mistrza świata. W przyszłym roku przed szansą wyrównania tych osiągnięć stanie Lewis Hamilton.

Czy Michael Schumacher to największy kierowca w historii F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×