Formuła 1. GP Chin bliskie odwołania przez koronawirusa. "Brakuje tylko formalnego potwierdzenia"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: tor F1 w Chinach
Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: tor F1 w Chinach
zdjęcie autora artykułu

Epidemia koronawirusa nie ustaje. "Do odwołania planowanej na 19 kwietnia GP Chin brakuje właściwie tylko formalnego potwierdzenia" - informuje Mikołaj Sokół, dziennikarz Eleven Sports.

W tym artykule dowiesz się o:

Szanghajska Federacja Sportowa wystosowała pismo zalecające odwołanie wszystkich imprez sportowych do momentu, kiedy epidemia koronawirusa się zakończy. W związku z tym pod znakiem zapytania stanął wyścig Grand Prix Formuły 1, który zaplanowano na 19 kwietnia. Wydaje się, że to dużo czasu, jednak przygotowania do organizacji takiej imprezy są bardzo długie.

FIA odwołała już wyścig Formuły E, który miał odbyć się w drugiej połowie marca w chińskiej miejscowości Sanyi. Odwołano też lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Niankin.

Jak poinformował Mikołaj Sokół z Eleven Sports, transport sprzętu, który już powinien być wysyłany drogą morską do Szanghaju, ciągle jest wstrzymywany. "Do odwołania planowanej na 19 kwietnia GP Chin brakuje właściwie tylko formalnego potwierdzenia" - napisał na Twitterze.

Liberty Media chce przełożyć zawody na inny termin, ale nie zgadzają się na to zespoły. Trudno o znalezienie zastępczej daty. Trzeba by było wtedy skrócić przerwę wakacyjną lub zmieścić wyścig między Brazylią a Abu Zabi. Nie ma też opcji na zamianę terminów z innymi zawodami.

Czytaj też: -> F1: Alfa Romeo z wizytą u papieża. Franciszek otrzymał kask od Antonio Giovinazziego, zabrakło Roberta Kubicy -> F1: Szanghajska Federacja Sportowa zabrała głos ws. Grand Prix Chin. Sugeruje odwołanie wyścigu z powodu koronawirusa

ZOBACZ WIDEO F1. Czy Robert Kubica ma szansę na udział w wyścigu w sezonie 2020? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Źródło artykułu: