F1. Zła wiadomość dla kibiców Michaela Schumachera. Koronawirus znów pokrzyżował plany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Michael Schumacher
Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Michael Schumacher
zdjęcie autora artykułu

Życie Michaela Schumachera ciekawi wielu fanów motorsportu, bo w końcu mowa o legendzie F1. Dlatego tak bardzo oczekiwany jest film dokumentalny na temat Niemca. Ten jest już gotowy, ale jego premiera znów została przełożona.

W tym artykule dowiesz się o:

Michael Schumacher od ponad siedmiu lat nie był widziany publicznie, co jest następstwem fatalnego wypadku na nartach, do którego doszło pod koniec grudnia 2013 roku we francuskich Alpach. Część kibiców Formuły 1 chciałaby wiedzieć, jaki jest stan zdrowia ich idola, ale rodzina "Schumiego" pilnie strzeże informacji na ten temat.

Odpowiedzi na niektóre pytania ws. Schumachera miał dać film dokumentalny, który powstaje od pewnego czasu. Jego premiera już raz była przekładana. Pierwotnie dokument miał ujrzeć światło dzienne 5 grudnia 2019 roku, ale po tym jak znaleziono nowe materiały poświęcone Niemcowi, postanowiono przesunąć premierę na końcówkę 2020 roku.

Kibice F1 do teraz nie zobaczyli dokumentu na temat Schumachera i wiele wskazuje na to, że prędko to się nie zmieni. Wszystko z powodu pandemii COVID-19. - Koronawirus mocno utrudnił nam sytuację. Nie możemy w tej chwili podać daty premiery. Możemy jedynie prosić o więcej cierpliwości - powiedziała niemieckiemu "Expressowi" Vanessa Noecker, producentka i reżyserka filmu.

ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach

Plan producentów zakładał, że w wybranych krajach film trafi do kin, a zgromadzone w ten sposób środki miały trafić na konto fundacji "Keep Fighting Michael", która została założona przez rodzinę Schumachera. COVID-19 doprowadził jednak do tego, że sale kinowe w wielu państwach są zamknięte.

Co zobaczymy w dokumencie poświęconym Schumacherowi? - Film przedstawia imponującą karierę Michaela, ale też wiele faktów z jego życia i pokazuje złożoność jego osoby - zdradziła Sabine Kehm, menedżerka byłego kierowcy F1.

W filmie dokumentalnym głos zabrać ma Corinna Schumacher, małżonka Michaela, a także jego ojciec Rolf i dzieci Gina-Maria oraz Mick. Część fanów F1 ma nadzieję, że za sprawą tej produkcji w końcu uda się uzyskać jakieś informacje na temat stanu zdrowia 52-latka.

Czytaj także: Zespół Roberta Kubicy na sprzedaż? Robert Kubica dodaje prestiżu Daytona 24h

Źródło artykułu: