Alarm w Chorzowie. "Jesteśmy w fatalnej sytuacji"

Nie tak to miało wyglądać. Clearex Chorzów po 5. kolejce Futsal Ekstraklasy zamyka tabelę. Co gorsza, drużyna jako jedyna w lidze nie zdobyła jeszcze punktu. - Mamy dwa tygodnie żeby się podnieść - przyznał pełniący obowiązku trenera Rafał Krzyśka.

Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
To nie jest dobry czas dla jednego z najbardziej utytułowanego zespołu w Polsce. Clearex Chorzów po dobrym finiszu w poprzednim sezonie i zajęciu 7. miejsca, w nowy wszedł fatalnie.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Drużyna w pierwszych czterech potyczkach nie grała źle, ale przegrywała. Po domowej porażce z Rekordem Bielsko-Biała z klubu odszedł Andrzej Szłapa. W wyjazdowej potyczce z BSF ABJ Bochnia drużynę poprowadził Rafał Krzyśka. Po porażce 1:6 szkoleniowiec nie mógł być zbytnio zadowolony.

- Trudno powiedzieć jakie są przyczyny tak słabego startu. Wynik mimo wszystko mógł być różny. Zawodnik z numerem siedem (Minor Cabalceta - dop. red.) w zespole gości nas rozpracował. Był najlepszym zawodnikiem. Nam brakowało skuteczności. To był główny problem. Piłka nie chciała wpaść do bramki rywala. Bochnia swoje szanse wykorzystywała i wygrała zasłużenie. Gdybyśmy po przerwie zagrali tak jak w 1. połowie to była szansa na jakąś zdobycz - przyznał w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa trener 5-krotnych mistrzów Polski.

Z wypowiedzią szkoleniowca zgodził się gracz chorzowskiego drużyny Paweł Barański. - Będziemy analizowali co się stało. 1. połowa była dobra w naszym wykonaniu, początek 2. również. O porażce zadecydowały błędy indywidualne oraz brak skuteczności - przyznał.

Clearex cały czas czeka na pierwsze punkty w sezonie. O play-off drużyna już raczej nie ma co myśleć. Najważniejsze jest utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. - Jesteśmy w fatalnej sytuacji, mamy dwa tygodnie żeby się podnieść. Zobaczymy co będzie dalej, będziemy robić wszystko, żeby kolejne spotkanie wygrać. Zespół ma charakter i ambicje, ale czegoś brakuje - podsumował Rafał Krzyśka.

Teraz przed ligowcami kolejna przerwa na spotkanie reprezentacji Polski. 6. kolejka rozgrywana będzie za niespełna dwa tygodnie. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.