Sensacja w półfinale play-off Fogo Futsal Ekstraklasy!

Rozpoczęła się faza półfinałowa play-off Fogo Futsal Ekstraklasy. Do ogromnej niespodzianki doszło w Lesznie, gdzie GI Malepszy Arth Soft pokonał mistrza Polski Constract Lubawa 2:1.

Michał Piegza
GI Malepszy Arth Soft Leszno Facebook / Futsal Leszno / GI Malepszy Arth Soft Leszno
Play-off Fogo Futsal Ekstraklasy wchodzi w decydującą fazę. W środę rozegrano dwa pierwsze mecze półfinałowe, gdzie awans do decydujących potyczek uzyska zwycięzca dwóch gier.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Do ogromnej niespodzianki doszło w Lesznie. Skazywany na pożarcie GI Malepszy Arth Soft pokonał obrońcę trofeum Constract Lubawa 2:1. Konstruktorzy w ćwierćfinale swoją postawą nie rzucili na kolana i obniżka formy widoczna była w rywalizacji z leszczynianami.

Na pierwszego gola czekać trzeba było do 29. minuty, kiedy miejscowi otworzyli wynik. Constract szukał wyrównania i wydawało się, że w ostatniej minucie doprowadzi do dogrywki. Claudinho trafił na 1:1. To nie był koniec strzelania w regulaminowym czasie. Dodatkowego grania w meczu nie było, bo Dani Gallego kilkanaście sekund później zdobył bramkę na wagę wygranej gospodarzy!

Ogromne emocje towarzyszyły także drugiej potyczce. W niej zagrały zespoły marzące o odzyskaniu trofeum, czyli zespoły Piasta i Rekordu. Do przerwy wszystko układało się po myśli gospodarzy. Gliwiczanie dość szybko uzyskali dwubramkową przewagę, ale po zmianie stron równie szybko ją roztrwonili.

W ostatnich dziesięciu minutach odradzający się Rekord dołożył jeszcze dwa trafienia i po wygranej bielszczan 4:2, ten zespół od finału dzieli już tylko jedno zwycięstwo.

Pierwsze mecze półfinałowe:

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Constract Lubawa 2:1 (0:0)
Bramki: Ołeksandr Kolesynkov 29, Daniel Gallego 40 - Claudinho 40

Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0.

Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 2:4 (2:0)
Miguel Pegacha 2', Bruno Graca 12' - Matheus Ferreira 21', 30', Mikołaj Zastawnik 23', Artur Popławski 33'

Stan rywalizacji: 0:1.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Constract Lubawa w kryzysie? "W takim stylu będzie ciężko o obronę tytułu"

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)