EURO 2022. Nowy-stary mistrz! Niespodzianki nie było

Zakończyły się futsalowe finały EURO 2022. W meczu decydującym o złocie Rosja prowadziła z obrońcą trofeum Portugalią 2:0, ale ostatecznie spotkanie przegrała 2:4.

Michał Piegza
Portugalia, mistrz EURO 2022 w futsalu PAP/EPA / Gerrit van Keulen / Na zdjęciu: Portugalia, mistrz EURO 2022 w futsalu
Reprezentacja Portugalii obroniła mistrzostwo Europy. W finale faworyt do złota zmierzył się z Rosją, z którą w grupowych rozgrywkach rywalizowali Polacy.

W meczu pachniało niespodzianką. Rosjanie objęli prowadzenie 2:0, ale jeszcze przed przerwą rywale złapali kontakt bramkowy. Potwierdziło się, że podobnie jak na dużych boiskach, tak i w hali 2:0 to niebezpieczny wynik.

Portugalia wyrównała po tym, kiedy zagraną z autu piłkę dotknął bramkarz Rosjan. Gdyby tego nie zrobił, bramka nie zostałaby uznana. Faworyt ruszył do ataku i w 32. minucie wyszedł na prowadzenie. W końcówce Rosjanie zaryzykowali i zostali za to skarceni.

Portugalia - Rosja 4:2 (1:2)
Paço 18', Putiłow (sam.) 27', Coelho 32', Varela 40' - 'Sokołów 10', Afanasjew 13'

Mniej emocji było w spotkaniu o 3. miejsce. Niespodzianki nie było. Hiszpania pokonała rewelację turnieju Ukrainę 4:1. W porównaniu do EURO 2018 doszło do zmian na 2. i .3. miejscu, gdzie Rosjanie zamienili się miejscami z Hiszpanami.

Hiszpania - Ukraina 4:1 (2:1)