Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rosjanie czują się dyskryminowani. "Rusofobia stała się wygodna"

To nie koniec absurdalnych oskarżeń Rosjan wobec reszty sportowego świata. Tym razem szefowa tamtejszej federacji gimnastyki artystycznej, Irina Viner-Usmanowa, zarzuciła modę na rusofobię spowodowaną wyższością przedstawicieli tego kraju.

Artur Babicz
Artur Babicz
Irina Viner-Usmanova Getty Images / Mikhail Svetlov / Irina Viner-Usmanova
Głosy dochodzące z rosyjskich mediów są coraz bardziej przerażające. Rosja brutalnie zaatakowała Ukrainę. Na terenie naszego wschodniego sąsiada codziennie giną setki osób, w tym kobiety i dzieci. Rosjanie jednak udają, że tego nie widzą i co więcej, stawiają siebie w roli poszkodowanego.

Tym razem niedorzecznej wypowiedzi dla portalu Sports.ru udzieliła szefowa rosyjskiej federacji gimnastyki artystycznej. Powiedziała ona, iż wykluczenie Rosjan z rywalizacji sportowej to wyłącznie przejaw mody, a nawet przejaw dyskryminacji rasowej.

- Zamiast podnosić na duchu naszych sportowców, po prostu mówmy, że ta sytuacja jest zła. Teraz rusofobia stała się wygodna. Kiedyś był antysemityzm i ludzie z żółtymi gwiazdami nie mogli wejść do kawiarni. Teraz mamy to samo - mówiła Irina Viner-Usmanowa dla Sports.ru.

ZOBACZ WIDEO: "Trafiony, zatopiony". Nieprawdopodobna skuteczność mistrzyni olimpijskiej

Szefowa rosyjskiej federacji poruszyła również kwestię tego, że ich wykluczenie może być przejawem obawy przed wyższością Rosjan. Szczególnie ma to dotyczyć gimnastyki artystycznej.

- Wszyscy ciężko pracujemy. Wygrywamy igrzyska olimpijskie, wszystkie medale. A teraz jesteśmy sztucznie zatrzymywani. Nie, to nie zadziała. Nie można nas powstrzymać. Mimo wszystko, wygrywamy i wyprzedzamy resztę - próbowała tłumaczyć Viner-Usmanowa.

- Musimy znaleźć dobrą stronę tej złej sytuacji. Robimy nowe programy, nowe ćwiczenia. Jesteśmy założycielami tego sportu. Możemy organizować lokalne spartakiady i osiągane tam wyniki będą lepsze od imprez międzynarodowych - zakończyła Rosjanka.

Zobacz także: Absurdalne słowa rosyjskiej biegaczki
Zobacz także: Szokujące słowa rosyjskiego trenera

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×