Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Zachował się skandalicznie wobec sędziego

Kanadyjski trener Marc Crawford został prewencyjnie zawieszony za użycie wulgarnego wyzwiska wobec sędziego. To jednak nie koniec jego problemów, bo postępowanie dyscyplinarne dopiero zostało wszczęte.

HOKEJ.NET
HOKEJ.NET
Marc Crawford Getty Images / Jeff Vinnick/NHLI / Na zdjęciu: Marc Crawford
Crawford nie poprowadzi drużyny ZSC Lions Zurych w najbliższym meczu szwajcarskiej National League przeciwko Rapperswil-Jona Lakers, ponieważ liga zawiesiła go na to spotkanie w związku z rozpoczęciem procedury dyscyplinarnej po wydarzeniach ze środowego meczu z EHC Biel.

W ostatnich sekundach meczu znany z gorącego temperamentu kanadyjski szkoleniowiec krzyczał do fińskiego sędziego Mikko Kaukokariego, by ten sprawdził zegar, a następnie użył wobec niego wulgarnego określenia "cock***" ("obc**gacz").

- Marc Crawford swoimi dyskryminacyjnymi wypowiedziami przekroczył czerwoną linię. (...) Nie jest to niespotykane, że zawodnicy czy trenerzy używają kwiecistego języka pod adresem sędziów. W gorących chwilach możesz użyć słowa "fuck" albo innego w tym stylu, ale jeśli atakujesz sędziego personalnie, tak jak w tym przypadku, to jest to coś więcej niż "trash talk"- skomentował to zdarzenie dyrektor National League Denis Vaucher, który sam wystąpił o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec doświadczonego trenera.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! Genialny rzut z... kolan
Liga zdecydowała o prewencyjnym zawieszeniu trenera na to jedno spotkanie, ponieważ prawdopodobnie przed nim niezależny arbiter, który będzie orzekał w sprawie, nie zdąży wydać ostatecznego werdyktu. Procedura dyscyplinarna została jednak dopiero wszczęta i możliwe, że na tym jednym meczu zawieszenia się nie skończy.

Sprawę skomentował prezes klubu z Zurychu Peter Zahner, którego zdaniem trudno znaleźć coś na obronę jego podwładnego.

- Nie ma tu czego lukrować. Fakty są jasne. Crawford rozumie i przeprosił już odpowiednie osoby wewnątrz i na zewnątrz- skomentował Zahner.

Działacz nie chciał jednak powiedzieć czy trener został lub zostanie ukarany także przez władze klubu. -To, co robimy wewnątrz, zostaje wewnątrz- skomentował. Władze wicemistrzów Szwajcarii jutro mają się do sprawy odnieść w specjalnym oświadczeniu.

Zespół ZSC Lions Zurych, który był rywalem GKS-u Katowice w obecnej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów i przegrał z mistrzem Polski na wyjeździe, zajmuje 3. miejsce w tabeli szwajcarskiej ekstraklasy.

Czytaj także:
Obraził sędziego. Potężna kara
Co to było?! Za ten cios kijem został zawieszony

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×