Dostał polski paszport. Pozostanie w naszej lidze?

Alexander Szczechura otrzymał polskie obywatelstwo. Blisko 33-letni skrzydłowy chciałby w przyszłym sezonie dalej występować na polskich taflach.

HOKEJ.NET
HOKEJ.NET
Alexander Szczechura PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Alexander Szczechura
- Od miesiąca posiadam polskie obywatelstwo. Fajnie, że te wszystkie formalności mam już za sobą - powiedział nam, jak zwykle oszczędny w słowach, skrzydłowy.

Dodajmy, że jego przyjaciel i kompan z jednego ataku Michael Cichy polski paszport odebrał już w 2015 roku! Ale w jego przypadku formalności były krótsze z uwagi na fakt, iż jego mama urodziła się w Polsce i posiadała wszystkie niezbędne dokumenty.

- W przypadku Alexa formalności były bardzo skomplikowane. Sporo było zawiłości, które dotyczyły danych, jakie zostały wpisane do aktu urodzenia dziadka Alexa. Udało się jednak skompletować wszystkie potrzebne dokumenty i wyjaśnić te zawiłości.To właśnie dlatego tak długo trwało – wyjaśnił nam Rafał Omasta, menedżer zawodnika.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bajeczny gol 17-latka z Legii
- Dużo żmudnej pracy przez wiele miesięcy wykonał Leszek Błaszczak, który zdobył potrzebne dokumenty z Kanady - dodał.

Szczechura gra w Polsce od ośmiu lat i dał się poznać w naszej lidze jako kreator gry. W 370 spotkaniach zgromadził 407 punktów, na które złożyło się 141 bramek oraz zanotował 266 asyst. Grał w polskiej kadrze w meczach towarzyskich, bo zezwala na to regulamin.

Miniony sezon nie był jednak dla niego udany. Miał problem z odnalezieniem się w zespole TAURON Re-Plast Unii Oświęcim. Nie pomogły mu też w tym dwa urazy, których nabawił się w trakcie rozgrywek.

"Sesh" wystąpił w 44 ligowych meczach i zgromadził na swoim koncie 24 "oczka" za 11 goli i 13 kluczowych zagrań. Barwy którego klubu będzie reprezentował w nowym sezonie? To powinno wyjaśnić się w drugiej połowie kwietnia.

Radosław Kozłowski

Czytaj także:
Pożar ugaszono tylko na chwilę? Kanadyjczycy odejdą?
Polonia wróci do ekstraligi? "Intensywnie nad tym pracujemy"

Szczechura powinien pozostać w polskiej lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×