Legenda uderza w NHL. "Wspiera ludobójstwo"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Bill Wippert / Na zdjęciu: Dominik Hasek
Getty Images / Bill Wippert / Na zdjęciu: Dominik Hasek
zdjęcie autora artykułu

Rozpoczął się sezon 2023/24 w NHL. Dominik Hasek, legendarny hokeista, skrytykował władze ligi za to, że znów dopuszczają do gry zawodników z Rosji. Padły mocne słowa.

W tym artykule dowiesz się o:

Dominik Hasek jest uważany za jednego z najlepszych bramkarzy w historii światowego hokeja na lodzie. W latach 1995-1999 nosił tytuł najlepszego bramkarza NHL, więc nie dziwi, że jego głos jest ważny dla światowego sportu.

Właśnie rozpoczął się sezon 2023/24. Rozegrano już dwa spotkania. Hasek nie rozumie, dlaczego w najlepszej lidze hokejowej na świecie mogą grać Rosjanie, mimo że w Ukrainie wciąż trwa wywołana przez nich wojna.

"Ta organizacja hokejowa swoją decyzją (pozwalanie zawodnikom grać bez potępiania wojny i zbrodni) już trzeci sezon z rzędu wspiera imperialistyczną wojnę i zbrodnie, w tym ludobójstwo dzieci. Kosztuje to wiele i istnień ludzkich, a NHL musi za to zapłacić miliardy dolarów" - napisał Dominik Hasek na Twitterze.

Stanowisko Czecha nie może dziwić. On sam mocno krytykował działania Rosji, a wśród hokeistów są zawodnicy, którzy należą do popleczników prezydenta Władimira Putina.

Do tego grona należy Aleksander Owieczkin, jedna z największych gwiazd oraz legend ligi. Doświadczony gracz w tym roku otrzymał nawet odznaczenie od Putina, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Czytaj także: 20-letni Białorusin zatrzymany w przerwie meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty