NHL: Remis Anaheim na wagę play-off

Anaheim Ducks mimo wyjazdowej porażki z Torono Maple Leafs 5:6 zapewnili sobie awans do finałowej części rozgrywek o Puchar Stanleya.

Rafał Lichowicz
AFP

Po golu Jamiego McGrinna w 3. minucie pierwszej tercji hokeiści Anaheim Ducks nie potrafili pójść za ciosem, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni z Kanady. Po dwóch golach w pierwszej części gry, zespół Toronto rozpoczął drugą tercję od równie mocnego uderzenia.

Gole Tylera Bozaka i Franka Corrado wyprowadziły Maple Leafs na trzy bramkowe prowadzenie. "Kaczory" obudziły się w końcówce tercji ponownie za sprawą McGinna. Na minutę przed końcem gola na 3:4 dołożył jeszcze Andrew Cogliano.

W trzeciej tercji Anaheim poszło za ciosem, zdobywając dwa kolejne gole. Dogrywkę dla Toronto uratował Connor Brown, a w dogrywce już w 41 sekundzie dwa punkty zapewnił Nazem Kadri.

Punkt przyznany za porażkę z Toronto dał zespołowi z Anaheim miejsce w fazie play-off. Wcześniej w konferencji Zachodniej awans uzyskali Los Angeles Kings i Dallas Stars.

Pozycję gwarantującą dalszą grę o Puchar Stanleya zapewnili sobie Philadelphia Flyers, którzy minionej nocy pokonali 4:2 walczących również o play-off Colorado Avalanche.

Goście triumfowali w Pepsi Center po szalonej trzeciej tercji. Remis i prowadzenie w odstępie 199 sekund zapewnili Flyers Radko Gudas i Claude Giroux. Wynik ustalił w ostatnich sekundach Ryan White.

Graczem kolejki został jednak Zach Parise, który potrzebował niecałych 12 minut, by uzbierać hat-tricka w starciu Minnesoty Wild z Calgary Flames. 31-latek wypracował połowę dorobku swojego zespołu, który pokonał przyjezdnych z Kanady 6:2.