Wpadka polskich hokeistów. Po raz pierwszy od 39 lat przegrali z Rumunią

Hokejowa reprezentacja Polski przegrała z Rumunią 0:2 w swoim ostatnim meczu towarzyskim rozegranym w ukraińskich Browarach niedaleko Kijowa.

Rafał Smoliński
John Murray Newspix / Michał Chwieduk/Fokusmedia / Na zdjęciu: John Murray
Biało-Czerwoni przyzwyczaili fanów do tego, że w ostatnich latach osiągali z Rumunią wysokie rezultaty. Tym razem było inaczej, bowiem Polacy nie zdobyli ani jednej bramki. W 38. minucie wynik otworzył Csanad Fodor, a w trzeciej tercji podwyższył Witalij Kiriczenko.

Rumunia pokonała Polskę po raz pierwszy od 1980 roku, gdy wygrała w Bukareszcie 3:2. Wcześniej podopieczni Tomasza Valtonena dwukrotnie wygrali w Browarach z Ukraińcami. Sparingi rozegrano w ramach przygotowań do mistrzostw świata dywizji 1B, które na przełomie kwietnia i maja odbędą się w Tallinie. Tam rywalami Polski będą Estonia, Ukraina, Rumunia, Japonia i Holandia.

Polska - Rumunia 0:2  (0:0, 0:1, 0:1)

Bramki:
0:1 - Csanad Fodor 38'
0:2 - Witalij Kiriczenko 49'

Skład Polski: John Murray - Oskar Jaśkiewicz, Marcin Kolusz, Aron Chmielewski, Bartłomiej Neupauer, Damian Kapica - Bartosz Ciura, Mateusz Bryk, Mateusz Gościński, Filip Komorski, Tomasz Malasiński - Bartłomiej Bychawski, Jakub Michałowski, Mateusz Bepierszcz, Dominik Paś, Mateusz Michalski - Damian Tomasik, Michael Kolarz, Martin Przygodzki, Radosław Nalewajka, Szymon Marzec.

Czy Polska awansuje w 2019 roku do dywizji 1A?