MŚ dywizji 1B w hokeju kobiet: druga wygrana Polek. Zadecydowała jedna bramka

Hokejowa reprezentacja Polski kobiet wygrała drugi mecz w mistrzostwach świata dywizji 1B rozgrywanych w Pekinie. W niedzielę Biało-Czerwone okazały się lepsze od Łotyszek, a o zwycięstwie zadecydowało jedno trafienie.

Rafał Smoliński
Martyna Sass Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: Martyna Sass
W ostatnich latach Polki nie odnosiły na mistrzostwach światach sukcesów w spotkaniach z Łotyszkami, ale w Pekinie wykorzystały osłabienie przeciwniczek, które nie mogły skorzystać z kilku czołowych hokeistek. Mimo tego niedzielny mecz trzymał w napięciu do samego końca.

Jedyną bramkę zdobyła w 20. minucie Klaudia Chrapek. Potem Polkom i Łotyszkom zdarzało się nawet grać w przewadze 5 na 3, ale rezultat pozostawał bez zmian. Martyna Sass obroniła 22 strzały przeciwniczek i zachowała czyste konto. Dzięki zwycięstwu Biało-Czerwone mają teraz sześć punktów.

Komplet punktów mają również zespoły Holandii i Chin. Ta pierwsza drużyna pokonała w niedzielę Kazachstan 3:1, natomiast gospodynie zwyciężyły Koreę Południową 5:2. Awans na zaplecze elity wywalczy tylko najlepszy zespół, natomiast najgorsza ekipa spadnie do dywizji 2A. Poniedziałek będzie dniem przerwy. We wtorek Polki zmierzą się z Koreankami.

Polska - Łotwa 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)