Hokej. Comarch Cracovia zagra w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego

Hokeiści Comarch Cracovii awansowali do turnieju finałowego rozgrywek o Puchar Kontynentalny. Wicemistrz Polski zapewnił sobie kwalifikację po serii rzutów karnych w niedzielnym meczu z Donbasem Donieck.

Rafał Smoliński
zawodnik Cracovii Michal Vachovec (po lewej) i Ilja Korenczuk z Donbasu Donieck PAP / Jacek Bednarczyk / Na zdjęciu: zawodnik Cracovii Michal Vachovec (po lewej) i Ilja Korenczuk z Donbasu Donieck
"Pasy" były gospodarzem turnieju, który w dniach 15-17 listopada 2019 roku odbył się w ramach grupy F Pucharu Kontynentalnego. Oprócz Cracovii wzięły w nim udział kazachski Bejbarys Atyrau, białoruski Nioman Grodno i ukraiński Donbas Donieck. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a o awansie wicemistrza Polski zadecydował ostatni mecz.

Cracovia otworzyła turniej zwycięstwem nad Bejbarysem Arytau 3:2. Potem przyszła porażka z Niomanem Grodno 1:4. Białorusini wygrali całe zmagania w Krakowie, a awansie z drugiego miejsca zadecydowało spotkanie gospodarzy z Donbasem Donieck.

Mecz Polaków z Ukraińcami był wyrównany. Obie drużyny świetnie się broniły. W 33. minucie gola zdobył Kasper Bryniczka, ale hokeiści Donbasu wyrównali na początku trzeciej tercji za sprawą Witalija Lalki. O zwycięstwie 2:1 zadecydowała dopiero seria rzutów karnych, w której "Pasy" strzeliły trzy bramki.

Cracovia i Nioman awansowały do turnieju finałowego Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie się w dniach 10-12 stycznia 2020 roku. Obok Polaków i Białorusinów o triumf i miejsce w kolejnej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów powalczą jeszcze SonderjyskE Vojens z Danii i Nottingham Panthers z Anglii. Gospodarz imprezy nie jest jeszcze znany.