NHL. Puchar Stanleya dla Błyskawic. Drugi tytuł Tampa Bay Lightning

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali Dallas Stars 2:0 i sięgnęli po Puchar Stanleya w sezonie 2019/2020. Z powodu pandemii COVID-19 decydujące mecze odbyły się w Edmonton.

Rafał Smoliński
hokeiści Tampa Bay Lightning cieszą się z wygrania Pucharu Stanleya Getty Images / Dave Sandford/NHLI / Na zdjęciu: hokeiści Tampa Bay Lightning cieszą się z wygrania Pucharu Stanleya
Losy rywalizacji o Puchar Stanleya rozstrzygnął szósty mecz. Hokeiści Tampa Bay Lightning okazali się lepsi od zawodników Dallas Stars po golach Braydena Pointa (13. minuta) i Blake'a Colemana (28. minuta).

Gwiazdy nie odpowiedziały żadnym trafieniem. Znakomicie spisał się bramkarz Błyskawic Andriej Wasilewski, który odbił 22 strzały. Anton Chudobin z teksańskiej drużyny zanotował 27 skutecznych interwencji.

Ekipa Tampa Bay Lightning wygrała rywalizację z Dallas Stars 4:2 i sięgnęła po drugi w historii klubu Puchar Stanleya. Pierwszy został wywalczony w 2004 roku.

Trofeum Conna Smythe'a, przyznawane najbardziej wartościowemu zawodnikowi rozgrywek play-off, trafiło do Victora Hedmana. - To najlepszy moment naszego hokejowego życia. Będzie to do nas docierać przez kilka miesięcy, ale na zawsze pozostaniemy mistrzami - powiedział Szwed (cytat za nhl.com), który w fazie play-off zdobył 10 bramek i miał 12 asyst w 25 meczach.

Z powodu pandemii COVID-19 mecze decydującej fazy rozegrano w wybranych miastach. Spotkania finałowej serii odbyły się w Edmonton. Zmagania w nowym sezonie rozpoczną się najwcześniej w grudniu.