Igrzyska Europejskie. Tym razem nie było mocnych na Brytyjczyka

Brytyjczyk Ross Haslam tym razem nie miał sobie równych i zdobył złoty medal w skokach do wody z 1-metrowej trampoliny podczas Igrzysk Europejskich. Podium uzupełnili Francuz Alexis Jandard i Włoch Lorenzo Marsaglia.

Jakub Fordon
Ross Haslam PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Ross Haslam
W skokach do wody mężczyzn z platformy 3-metrowej na Igrzyskach Europejskich Ross Haslam okazał się najlepszy w kwalifikacjach. W finale Brytyjczyk spisał się gorzej i ukończył zmagania tuż za podium.

W poniedziałek, 26 czerwca znów mieliśmy okazję oglądać Haslama. Tym razem wystąpił on w finale skoków do wody z trampoliny 1-metrowej. I właśnie w tej konkurencji Brytyjczyk nie miał sobie równych, zdobywając złoty medal. Rywale stracili do niego spory dystans.

Haslam zakończył rywalizację z wynikiem 422,95 pkt. Za jego plecami uplasował się Francuz Alexis Jandard, który zgromadził 411,50 pkt.

Tym samym między nimi różnica była spora, jeżeli porówna się punktację Francuza i brązowego medalisty, Lorenzo Marsaglię. Włoch okazał się gorszy od Jandarda o 0,95 punktu!

Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Francuza Julesa Mateo Bouyera oraz Giovanniego Tocciego. Ich dystans między zawodnikami z podium był już większy. W finale zabrakło reprezentantów Polski.