Medalowe ostatki Polaków. Oni błysnęli na finiszu Igrzysk Europejskich

Reprezentanci Polski zakończyli Igrzyska Europejskie 2023 z 50 medalami. W niedzielę Biało-Czerwoni cieszyli się z sukcesów przy stole do teqballa i na torze kajakarskim.

Klaudia Zwolińska reprezentuje Polskę w kajakarstwie górskim Wikimedia Commons / Pavel Hrdlicka / Klaudia Zwolińska reprezentuje Polskę w kajakarstwie górskim
Klaudia Zwolińska cieszyła się ze zdobycia medalu w drugim dniu z rzędu i ponownie sięgnęła po srebro. Tym razem stanęła na podium w konkurencji C1 w kajakarstwie górskim. W półfinale osiągnęła 10. czas, po czym zdecydowanie poprawiła się w finale. Nie popełniła żadnego błędu w swoim przejeździe i stopniowo pokonywała trasę coraz szybciej. Lepsza okazała się jedynie Elena Lilik z Niemiec.

Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze w teqballu i zdobyli w tej dyscyplinie cztery medale. W niedzielę Adrian Duszak i Marek Pokwap zdobyli brązowe medale w deblu. W małym finale zwyciężyli w trzech setach z Aporem Gyoergudeakiem i Szabolscem Ilyesem z Rumunii. W półfinale okazali się wcześniej gorsi od duetu z Węgier.

Drużyna Polaków w trapie, w której wystąpili Tomasz Pasierbski, Piotr Kowalczyk i Daniel Mrozek, zajęła szóste miejsce w eliminacjach. Przez to zabrakło ich w walce o medale. Najlepsi okazali się strzelcy z Chorwacji, którzy w finale zwyciężyli ze Słowakami. Trzecie miejsce wywalczyli Portugalczycy.

Śladem Klaudii Zwolińskiej nie poszedł kajakarz górski Kacper Sztuba, który zajął 10. miejsce w konkurencji C1. Brawurowa próba przejazdu finałowego nie opłaciła się i Sztuba został ukarany aż 50 sekundami karnymi za nieprawidłowe pokonanie piątej bramki. Zwyciężył Ryan Westley z Wielkiej Brytanii przed Miquelem Trave z Hiszpanii oraz Vaclavem Chaloupką z Czech.

Polska zajęła szóste miejsce w klasyfikacji medalowej dzięki 13 złotym, 19 srebrnym oraz 18 brązowym medalom.

Czy organizacja Igrzysk Europejskich w Polsce była dobrym pomysłem?