Decyzja zapadła. Komentator TVP nie pojedzie na IO

Latem 2024 roku odbędą się igrzyska olimpijskie. Wiadomo już, że podczas transmisji z tej imprezy kibice nie usłyszą głosu Jacka Jońcy. O tym fakcie w programie "Pogadajmy o piłce" poinformował szef TVP Sport Jakub Kwiatkowski.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Jakub Kwiatkowski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jakub Kwiatkowski
W ostatnim czasie wokół osoby Jacka Jońcy było dużo szumu. Ostro o doświadczonym dziennikarzu wypowiedział się Marek Szkolnikowski, były szef TVP Sport. Nie brakowało mocnych słów.

- Jacek Jońca jest miernym komentatorem, który słabo komentuje piłkę nożną, a mimo wszystko dałem mu szansę przy Copa America, gdzie był dramat. Dostał drugą szansę przy mundialu w 2018 roku, gdzie fatalnie komentował, więc przeszedł do tenisa i tenisa stołowego - mówił Szkolnikowski.

To jednak nie wszystko. Jak przekazał były szef TVP Sport, Jońca podczas jednej z imprez z tenisa stołowego miał "poszarpać" trenerkę z Rosji (więcej przeczytasz pod TYM LINKIEM). Po tym, jak Szkolnikowski odszedł z Telewizji Polskiej, wielu fanów zadawało sobie pytanie, jaki los czeka Jacka Jońcę.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kopnął spod własnej bramki. Zdobył wymarzonego gola

Teraz informacje w tej sprawie przekazał nowy dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski. W programie "Pogadajmy o piłce" padło pytanie o przyszłość 57-letniego dziennikarza w redakcji. Odpowiedź mówi wiele.

- Pytanie z kategorii trudniejszych. Ten temat został ostatnio wywołany. Jacek Jońca nie jest ujęty w grupie komentatorów na igrzyska - powiedział Jakub Kwiatkowski. Przypomnijmy, że Jońca specjalizuje się w tenisie czy też piłce nożnej.

Dodajmy, że igrzyska olimpijskie w Paryżu odbywać się będą w dniach 26 lipca - 11 sierpnia. Prawa do pokazywania tej imprezy nabyła Telewizja Polska.

Zobacz także:
Wyjątkowa dedykacja Podolskiego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×