MKOL zdyskwalifikował ośmioro olimpijczyków z Londynu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował w czwartek o zdyskwalifikowaniu ośmiorga sportowców z Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. To rezultat ponownego przebadania próbek oddanych przez zawodników do kontroli antydopingowej.

Wśród wykluczonych olimpijczyków z Londynu są zawodnicy i zawodniczki z Europy Wschodniej i Azji. Złote medale straciły kazachskie sztangistki Zulfija Czinszanło, Majia Maneza oraz Swietłana Podobiedowa.

MKOL w sierpniu 2015 roku rozpoczął serię ponownego przebadania próbek oddawanych przez sportowców do kontroli antydopingowej podczas igrzysk w Londynie w 2012 roku i igrzysk w Pekinie, które odbyły się w 2008 roku.

Lista zdyskwalifikowanych olimpijczyków z igrzysk w Londynie:

1. Zulfija Czinszanło (Kazachstan) - podnoszenie ciężarów kobiet w kategorii do 53kg. Wynik: złoty medal 2. Majia Maneza (Kazachstan) - podnoszenie ciężarów kobiet w kategorii do 63kg. Wynik: złoty medal 3. Swietłana Podobiedowa (Kazachstan) - podnoszenie ciężarów kobiet w kategorii do 75kg. Wynik: złoty medal 4. Kiriłł Ikonnikow (Rosja) - rzut młotem mężczyzn. Wynik: 5. miejsce 5. Dzina Sazanawiec (Białoruś) - podnoszenie ciężarów kobiet w kategorii do 69kg. Wynik: 4. miejsce 6. Maryna Szkiermankowa (Białoruś) - podnoszenie ciężarów kobiet w kategorii do 69kg. Wynik: brązowy medal 7. Dmitrij Starodubcew (Rosja) - skok o tyczce mężczyzn. Wynik: 4. miejsce 8. Yauheni Zharnasek (Białoruś) - podnoszenie ciężarów mężczyzn w kategorii +105kg. Wynik: 9. miejsce

ZOBACZ WIDEO Zapłakany, chciał uciekać. Oto początki Cristiano Ronaldo. Wróci jeszcze do domu?

Źródło artykułu:
Czy podnoszenie ciężarów powinno zostać usunięte z listy dyscyplin olimpijskich?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (5)
avatar
piotruspan661
27.10.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Kazachstan leży w Europie Wschodniej ?