Pekin 2022. Bez sensacji po ostatnim ślizgu. Johannes Ludwig mistrzem olimpijskim

Znamy zwycięzcę wśród zmagań saneczkarzy. Prowadzenie po trzech ślizgach utrzymał Niemiec Johannes Ludwig, którego do końca starał się wyprzedzić Austriak Wolfgang Kindl. Trzeci był Włoch Dominik Fischnaller.

Michał Piegza
Johannes Ludwig PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Johannes Ludwig
Na podium saneczkarzy po 4. ślizgu nie doszło do zmian. W ostatnim przejeździe błędu nie popełnił lider Johannes Ludwig. Niemiec nie musiał ryzykować i pewnie dotarł do mety. Wicemistrzem olimpijskim został Wolfgang Kindl. Austriak do końca walczyło o złoto, ale był słabszy od rywala.

Zacięta była walka o brązowy medal. Dobrze w 4. ślizgu zaprezentował się Niemiec Felix Loch, który wyprzedził Łotysza Kristersa Aparjodsa. Do medalu jednak trochę zabrakło. Bardzo dobry ślizg zaliczył Włoch Dominik Fischnaller i to on zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Polak Mateusz Sochowicz zakończył rywalizację po trzech ślizgach. Nasz reprezentant zajął 25. miejsce i nie awansował do finału, w którym znalazło się pierwszych dwudziestu saneczkarzy.