Bez przeliczników Kubacki miałby medal? Byłyby zmiany w czołówce!

Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal olimpijski na skoczni normalnej. Sprawdziliśmy, czy gdyby w zawodach nie było przeliczników, to czy Polak też cieszyłby się z miejsca na podium.

Szymon Łożyński
Dawid Kubacki PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Coś niesamowitego! Co za konkurs! Biało-Czerwoni po serii nieudanych startów przełamali się w najważniejszym momencie. W niedzielnym konkursie indywidualnym na skoczni normalnej Dawid Kubacki wywalczył brąz, a Kamil Stoch zajął 6. miejsce.

Po pierwszej serii wydawało się, że bliżej medalu jest Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski zajmował 3. lokatę, a ósmy był Dawid Kubacki. W finale to jednak drugi z wymienionych oddał skokową bombę. Próba na 103. metr pozwoliła mu awansować aż o 5 miejsc, na 3. lokatę. Z kolei Stoch po skoku na 97,5 metra spadł na 6. pozycję.

W trakcie konkursu olimpijskiego nie mogło zabraknąć przeliczników. W niedzielę w Chinach wiatr nie był zbyt silny, ale zmienny. Niektórzy mieli odejmowane po kilka punktów za podmuchy pod narty, a inni dodawane za lekki wiatr w plecy. Jedno jest pewne przeliczniki za wiatr wpłynęły na najlepszą trójkę.

Bez dodatkowych punktów złoto sensacyjnie miałby Manuel Fettner, a srebro Ryoyu Kobayashi. Z kolei bez przeliczników za wiatr Dawid Kubacki też miałby brąz.

Za plecami Polaka doszłoby natomiast do zmiany. Bez przeliczników 4. miejsca nie zająłby Peter Prevc, a Rosjanin Jewgienij Klimow. Słoweniec spadłby na 5. lokatę.

Z przelicznikami czy bez nich Kamil Stoch byłby szósty. Z kolei za Stochem, w wynikach bez przeliczników miejscami zamieniliby się Marius Lindvik oraz Danił Sadrejew.