Co za pech! Zobacz wypadek Natalii Maliszewskiej

Ostatnie okrążenie biegu ćwierćfinałowego na 1000 m na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022 Natalia Maliszewska rozpoczynała na czwartym miejscu. Musiała postawić wszystko na jedną kartę. Niestety próba wyprzedzenia Rosjanki zakończyła się upadkiem.

Michał Fabian
Michał Fabian
Natalia Maliszewska atakuje Jekatierinę Jefriemienkową w ćwierćfinale na 1000 m YouTube / Eurosport Polska / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska atakuje Jekatierinę Jefriemienkową w ćwierćfinale na 1000 m
Natalia Maliszewska nie zdobędzie medalu w short tracku na dystansie 1000 m. Zawodniczka Juvenii Białystok w drugim ćwierćfinale zajęła ostatnie, piąte miejsce (więcej TUTAJ>>).

To efekt upadku, do którego doszło na ostatnim okrążeniu biegu. Maliszewska od początku plasowała się z tyłu stawki. Chcąc awansować do półfinału, musiała być w czołowej dwójce albo liczyć na awans z trzeciego miejsca (z czasem).

Maliszewska zaryzykowała, próbując wyprzedzić po wewnętrznej reprezentantkę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jekatierinę Jefriemienkową. Niestety rywalka na to nie pozwoliła, a brawurowa szarża Polki zakończyła się jej upadkiem.

- Tamten moment to była jedyna opcja, jaka przyszła mi do głowy, aby wyprzedzić "po małym", żeby przynajmniej znaleźć się na pozycji do wejścia do półfinału z czasem. Trzecia pozycja mogłaby dać taki awans. Wyszło, że dojechałam ostatnia - przyznała ze smutkiem Maliszewska w rozmowie z Pawłem Łukasikiem z Eurosportu.

- Bieg był w średnim tempie, więc starałam się jak najwięcej oddychać i czytać zawodniczki, jak one będą się wyprzedać. Były duże szachy, ale koniec końców nie doszło do sytuacji, którą mogłabym cwanie wykorzystać - dodała Polka.

Przypomnijmy, że Natalia Maliszewska miała się liczyć w walce o medale igrzysk olimpijskich w Pekinie przede wszystkim na dystansie 500 m. Nie została jednak dopuszczona do startu (po kolejnym pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa - więcej TUTAJ>>). Do treningów wróciła kolejnego dnia.

Zobacz bieg ćwierćfinałowy i upadek Polki

Czytaj także: "To nie jest zbieg okoliczności". Natalia Maliszewska rzuca nowe światło na aferę z testami

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×