Cały świat o tym mówi. Zobacz, co zrobił mistrz olimpijski

Takie obrazki to absolutna rzadkość. Mistrz olimpijski Iivo Niskanen wytrwale czekał na ostatniego uczestnika rywalizacji, by mu pogratulować. Sceny z Pekinu obiegają świat.

Mateusz Domański
Wyjątkowy gest mistrza olimpijskiego Twitter / Eurosport Polska / Wyjątkowy gest mistrza olimpijskiego
Iivo Niskanen został zwycięzcą biegu stylem klasycznym na 15 kilometrów podczas igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Fin od początku rywalizacji spisywał się doskonale.

W połowie dystansu miał już 11 sekund przewagi nad drugim Aleksandrem Bolszunowem i 27 sekund nad trzecim Paalem Golbergiem.

Później jego przewaga rosła. Ostatecznie Iivo Niskanen zwyciężył z czasem 37:54.8 m. Drugie miejsce zajął Aleksandr Bolszunow (ROC, +23,2 s.), a trzecie - Johannes Hoesflot Klaebo (Nowergia, +37,5 s.).

Dużo mówi się o sukcesie Fina, ale i o jego zachowaniu po wygraniu konkurencji. Triumfator wytrwale czekał na mecie.

Wszystko po to, by pogratulować dotarcia do finiszu ostatniemu zawodnikowi. Kolumbijczyk z pewnością nie spodziewał się takiej postawy mistrza olimpijskiego.

Nagranie ukazujące ten gest obiega świat. Prezentuje ono bez wątpienia wielką klasę fińskiego sportowca.

Cały świat widział, co Ukrainiec pokazał do kamer. Jest decyzja MKOl!