Podszedł do dziennikarza ze łzami w oczach. Zobacz, co wygłosił

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport / Kamil Stoch po czwartym miejscu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie
Twitter / Eurosport / Kamil Stoch po czwartym miejscu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie
zdjęcie autora artykułu

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce podczas konkursu igrzysk olimpijskich w Pekinie 2022. Polak w rozmowie z Eurosportem nie potrafił ukryć łez. - Chciałem dostać trochę większą nagrodę - mówił wzruszony i rozczarowany.

Jeszcze miesiąc temu Kamil Stoch doznał kontuzji kostki i jego występ w igrzyskach olimpijskich stał pod ogromnym znakiem zapytania. Doszedł do pełni zdrowia i odzyskał formę. W konkursie na skoczni normalnej był szósty, a w sobotniej rywalizacji na dużym obiekcie sklasyfikowany został na czwartym miejscu.

Do brązowego medalu igrzysk olimpijskich zabrakło niewiele. Konkretnie 4,1 pkt. Pierwszy skok w wykonaniu Stocha był niesamowity. Uzyskał 137,5 metra. W drugiej próbie wylądował na 133,5 m.

Po konkursie Stoch do reportera Eurosportu podszedł ze łzami w oczach. - Szkoda, że skoki są taką dyscypliną, która się składa z dwóch prób. Pewnie i tak by to nic nie dało. Widocznie nie zasłużyłem na ten medal - mówił zapłakany.

- To nie jest ewidentnie ani mój sezon, ani mój czas. Trudno mi się z tym pogodzić, ale zrobiłem, co mogłem. Dałem z siebie wszystko. Nie stać mnie było na nic więcej - dodał trzykrotny mistrz olimpijski.

Czwarte miejsce było dla niego dużym rozczarowaniem.

- Trudno mi się z tym pogodzić. Wiem, że to jest super miejsce i wielu zawodników chciałoby tu być. Poświęciłem naprawdę wiele ostatnio i chciałem dostać trochę większą nagrodę. Widocznie tak musi być. Przyjmuje to takim jakim jest. Musze sobie to wszystko poukładać, odetchnąć, odpocząć i za dwa dni znowu się zebrać do kupy - stwierdził Stoch.

Polak podziękował także kibicom za wsparcie i wiarę w niego. - Nawet wtedy, kiedy ja sam w to nie wierzę - dodał.

Stoch na antenie TVP Sport zapowiedział też walkę w konkursie drużynowym. - To co się wydarzyło nie przysłoni mi miłości do skakania, ale po prostu serce mi krwawi. Inaczej tego przeżywać nie umiem - dodał.

Czytaj także: Tajner zareagował na zamieszanie w polskiej kadrze. Jest konkretna decyzja Pekin 2022. Polscy łyżwiarze figurowi wkraczają do akcji

ZOBACZ WIDEO: Policja zatrzymała ją na stoku. "Ktoś się poskarżył"

Źródło artykułu: