Nie ma mocnych na liderów w curlingu

Szwedzi już przed starciem z Danią mieli w kieszeniach awans do półfinału igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Dorzucili na swoje konto już siódme zwycięstwo w turnieju.


Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
łódzki obiekt do gry w curling WP SportoweFakty / Mateusz Kozanecki / Na zdjęciu: łódzki obiekt do gry w curling
We wtorek sesja poranna w curlingu należała do mężczyzn. W części zasadniczej turnieju olimpijskiego nadchodzi czas decydujących rozstrzygnięć, a że w części tabeli zapanował duży ścisk, to każde zwycięstwo może pomóc w pozostaniu w rywalizacji.

Niepokonana od początku turnieju olimpijskiego Szwecja zmierzyła się z Danią, która odniosła wcześniej tylko jedno zwycięstwo. Czasem traciła prowadzenie w trudnych do przewidzenia okolicznościach i zamykała tabelę w towarzystwie Włochów. Początkowo walka była wyrównana, ale wraz z upływem czasu zaczęła zarysowywać się przewaga Szwecji, która wygrała 8:3

Z identycznym bilansem, po trzech wygranych i porażkach, zmierzyli się reprezentanci Szwajcarii i USA. Amerykanie przebudzili się w ostatnim możliwym momencie po nieudanym starcie w Pekinie. Wygrane w endach od siódmego do dziewiątego pozwoliły zawodnikom z USA odwrócić wynik 3:4 na 7:4.

ZOBACZ WIDEO: Wielkie słowa o Kamilu Stochu. "Nie wiem, czy doczekam kolejnego takiego skoczka"

Najspokojniejsze zwycięstwo w sesji porannej odniosła Norwegia. Już w pierwszym endzie starcia z reprezentantami ROC zdobyła przewagę 3:0, a po wygranej 4:0 w czwartej partii nawet wściekły atak przeciwników i seria własnych błędów nie mogły kosztować porażki. Drużyna ze Skandynawii pokonała dotąd wyżej notowanego przeciwnika 12:5.

9. sesja turnieju drużynowego mężczyzn:

Szwecja - Dania 8:3

Kanada - Chiny 10:8

Szwajcaria - USA 4:7

ROC - Norwegia 5:12

Tabela turnieju drużynowego mężczyzn:

Gry Zwycięstwa Porażki
1. Szwecja 7 7 0
2. Wielka Brytania 6 5 1
3. Kanada 7 5 2
4. USA 7 4 3
5. Norwegia 7 3 4
5. ROC 7 3 4
5. Szwajcaria 7 3 4
7. Chiny 7 2 5
9. Włochy 6 1 5
10. Dania 7 1 6

Czytaj także: Trzy przejazdy, zero złudzeń w finale jazdy po muldach Czytaj także: Holenderka idzie po swoje. Polka pojechała w finale

Czy Szwecja zdobędzie medal w turnieju drużynowym mężczyzn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×