Trzy przejazdy, zero złudzeń w finale jazdy po muldach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DAN HIMBRECHTS / Na zdjęciu: Jakara Anthony
PAP/EPA / DAN HIMBRECHTS / Na zdjęciu: Jakara Anthony
zdjęcie autora artykułu

Jakara Anthony była najlepsza we wszystkich przejazdach i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich Pekin 2022 w jeździe po muldach.

Kobiety rywalizowały w "Sekretnym Parku" na dystansie 250 metrów. Do pierwszego przejazdu przystąpiło 20 narciarek, z których 12 mogło pozostać w walce o medale. Najlepsza już na tym etapie była Jakara Anthony, a poza Australijką 80 punktów przekroczyła Anri Kawamura z Japonii. Najlepszą trójkę uzupełniła Perrine Laffont z Francji.

W drugim przejeździe 12 zawodniczek walczyło o sześć miejsc w ścisłym finale. Sito przepuszczało coraz mniej narciarek. Poza wspomnianymi już specjalistkami od jazdy po muldach, do trzeciego przejazdu dostały się Anastasia Smirnowa z ROC oraz Amerykanki Jaelin Kauf oraz Olivia Giaccio.

W decydującej rozgrywce ponownie najlepsza była Jakara Anthony i tym samym jej dominacja w trzech przejazdach została nagrodzona złotym medalem. Srebro dla Jaelin Kauf, a brąz dla Anastasii Smirnowej. Niespodziewanie poza podium wylądowała Laffont.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sędzia wyjął broń i wycelował w kierunku piłkarzy. Horror!

Jazda po muldach jest jedną z konkurencji narciarstwa dowolnego. Debiutowało ono w igrzyskach olimpijskich w Albertville w 1992 roku. W 2014 roku w Soczi sportowcy rywalizowali już w aż dziewięciu konkurencjach, to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina.

Jazda po muldach kobiet (trzeci przejazd):

1. Jakara Anthony (Australia) 83.09 2. Jaelin Kauf (USA) 80.28 3. Anastasia Smirnowa (ROC) 77.72 4. Perrine Laffont (Francja) 77.36 5. Anri Kawamura (Japonia) 77.12 6. Olivia Giacco (USA) 75.61

Czytaj także: Bitwa na rekordy życiowe. Amerykanin dał drużynie prowadzenie na tafli Czytaj także: Dramat Niemców tuż przed startem rywalizacji

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Australia będzie w najlepszej dziesiątce klasyfikacji medalowej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)