Nikt nie wszedł w paradę Niemcom w bobslejach

Reprezentanci Niemiec rządzili w saneczkarstwie, ruszyli na medalowe łowy również w bobslejach. Zajęli całe podium w dwójkach na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022.

Francesco Friedrich i Thorsten Margis PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Francesco Friedrich i Thorsten Margis
Do czwartego ślizgu Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 awansowało 20 bobów. Na faworytów do zdobycia złotych medali i to zdecydowanych wyrosła dwójka pilotowana przez Francesco Friedricha. W trzecim ślizgu ustanowili oni rekord startu oraz rekord toru. Po takim popisie Niemcy mieli za zadanie postawić "kropkę nad i" w finale.

Friedrich wytrzymał ciśnienie i spokojnie dowiózł zwycięstwo do mety. Zdobył trzecie złoto igrzysk olimpijskich w karierze. Dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w Pjongczangu w rywalizacji dwójek oraz czwórek.

W Pekinie całe podium zostało zajęte przez Niemców. Dwójka pilotowana przez Johannesa Lochnera zdobyła srebrne krążki, a Christoph Hafer dowiózł brąz. Najmocniejszy atak na Niemców przypuścił Michael Vogt ze Szwajcarii, ale także on nie wszedł w paradę naszym zachodnim sąsiadom.

Poważny błąd popełnił pilot koreańskiej dwójki Yungjong Won. Na starcie narobił swoimi okrzykami dużo hałasu, ale później za długo układał się w bobie i na pierwszym zakręcie pojazd nieomal zaliczył wywrotkę. Korea Południowa spadła na przedostatnie miejsce i znalazła się w klasyfikacji tylko przed Kanadyjczykami. Swoje pozycje poprawili między innymi Brytyjczycy pilotowani przez Brada Halla i Rumunii kierowani przez Mihaia Cristiana Tenteę.