Pekin 2022. Smutny widok. Zobacz końcową klasyfikację igrzysk

Reprezentacja Norwegii rozbiła bank na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022. Po przeciwnej stronie znaleźli się Polacy. Oto końcowa klasyfikacja medalowa.

PS
Kamil Stoch Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Kamil Stoch
W niedzielę, w Pekinie, rozdano ostatnie medale igrzysk olimpijskich. W tym dniu dwa kolejne krążki dołożyli Norwegowie - Therese Johaug triumfowała w biegu na 30 kilometrów, a narciarze alpejscy wywalczyli brąz w zawodach drużynowych.

Norwedzy zakończyli igrzyska na szczycie klasyfikacji medalowej. Wywalczyli aż 37 krążków: 16 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych. Pobili też rekord pod względem liczby zdobytych złotych medali na jednych igrzyskach.

Na drugim miejscu w klasyfikacji znaleźli się Niemcy - 27 medali (12 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych). Podium uzupełniły Chiny - 15 medali (9 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. 32 medale wywalczył Rosyjski Komitet Olimpijskich, ale tylko sześć złotych, co przełożyło się na dziewiąte miejsce wśród wszystkich nacji.

Na drugim końcu klasyfikacji medalowej znalazła się reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni w Chinach wywalczyli tylko jeden medal - brąz Dawida Kubackiego na skoczni normalnej. W klasyfikacji dało to dopiero 27. miejsce - ex aequo z Estonią i Łotwą.

W sumie aż 23 reprezentacje wywalczyły przynajmniej jeden złoty medal. To nowy rekord zimowych igrzysk.