KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pekin 2022. Smutny widok. Zobacz końcową klasyfikację igrzysk

Reprezentacja Norwegii rozbiła bank na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022. Po przeciwnej stronie znaleźli się Polacy. Oto końcowa klasyfikacja medalowa.

PS
Kamil Stoch Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Kamil Stoch
W niedzielę, w Pekinie, rozdano ostatnie medale igrzysk olimpijskich. W tym dniu dwa kolejne krążki dołożyli Norwegowie - Therese Johaug triumfowała w biegu na 30 kilometrów, a narciarze alpejscy wywalczyli brąz w zawodach drużynowych.

Norwedzy zakończyli igrzyska na szczycie klasyfikacji medalowej. Wywalczyli aż 37 krążków: 16 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych. Pobili też rekord pod względem liczby zdobytych złotych medali na jednych igrzyskach.

Na drugim miejscu w klasyfikacji znaleźli się Niemcy - 27 medali (12 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych). Podium uzupełniły Chiny - 15 medali (9 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe. 32 medale wywalczył Rosyjski Komitet Olimpijskich, ale tylko sześć złotych, co przełożyło się na dziewiąte miejsce wśród wszystkich nacji.

Na drugim końcu klasyfikacji medalowej znalazła się reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni w Chinach wywalczyli tylko jeden medal - brąz Dawida Kubackiego na skoczni normalnej. W klasyfikacji dało to dopiero 27. miejsce - ex aequo z Estonią i Łotwą.

W sumie aż 23 reprezentacje wywalczyły przynajmniej jeden złoty medal. To nowy rekord zimowych igrzysk.

Pekin2022 - medaliści

Msc Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1 Norwegia 16 8 13 37
2 Niemcy 12 10 5 27
3 Chiny 9 4 2 15
4 USA 8 10 7 25
5 Szwecja 8 5 5 18
6 Holandia 8 5 4 17
7 Austria 7 7 4 18
8 Szwajcaria 7 2 5 14
9 ROC 6 12 14 32
10 Francja 5 7 2 14
11 Kanada 4 8 14 26
12 Japonia 3 6 9 18
13 Włochy 2 7 8 17
14 Korea Południowa 2 5 2 9
15 Słowenia 2 3 2 7
16 Finlandia 2 2 4 8
17 Nowa Zelandia 2 1 0 3
18 Australia 1 2 1 4
19 Wielka Brytania 1 1 0 2
20 Węgry 1 0 2 3
21 Belgia 1 0 1 2
21 Słowacja 1 0 1 2
21 Czechy 1 0 1 2
24 Białoruś 0 2 0 2
25 Hiszpania 0 1 0 1
25 Ukraina 0 1 0 1
27 Łotwa 0 0 1 1
27 Polska 0 0 1 1
27 Estonia 0 0 1 1
Pokaż całą tabelę

Czytaj także:
To już koniec. Poznaliśmy ostatnie medalowe rozstrzygnięcia na igrzyskach w Pekinie
Pekin 2022. Dziewiąte złoto. Historyczna dominacja jednego kraju

ZOBACZ WIDEO: Świetne igrzyska w wykonaniu Stocha. "Do medalu mało brakowało"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (58)
 • Grieg Zgłoś komentarz
  Prawdziwy smutek to był w poprzednim stuleciu z wyjątkiem lat 1956, 1960 i 1972. Fakty są takie, że naszym udało się zająć dwa razy więcej indywidualnych miejsc punktowanych (w
  Czytaj całość
  przedziale 1-8) niż w Pjongczangu czy choćby przez całe lata 90. Za cztery lata chyba cała nadzieja w short tracku i łyżwiarstwie szybkim - spośród skoczków w Mediolanie zobaczymy co najwyżej Wąska i ewentualnie Kubackiego.
  • Tbork Zgłoś komentarz
   Tak słaby wynik przez dymisję vice ministra sportu. Mejza musi wrócić !!!!
   • WSPAK Zgłoś komentarz
    W ilości prezesów, dyrektorów, czy sekretarzy w przeliczeniu na jednego zawodnika na pewno mamy mistrzostwo! Nawet Chiny nas nie pobiją.
    • Gekon Zgłoś komentarz
     Nowa Zelandia, Australia, Belgia i Hiszpania to państwa które raczej nie kojarzą się ze sportami zimowymi. Raczej z rugby (pierwsze dwa) i piłka nożna (kolejne dwa) a są wyżej w
     Czytaj całość
     klasyfikacji medalowej od nas. Kto zarządza sportem zimowym w naszym kraju, że my fascynujemy się tym, że zawodnik zajął 15 miejsce lub brakło mu niewiele do medalu? Tak ciężko jest przeznaczyć fundusze na infrastrukturę aby było gdzie trenować? Może dość tych ciepłych posadek dla starych prezesów i coraz wyższych pensyjek i profitów. Może wynagrodzenie uzależnione od wyników sportowych a podstawa niech będzie minimalna krajowa?
     • AndJag Zgłoś komentarz
      Nasi pseudo działacze podejmujący skandaliczne decyzje przy ustalaniu składu reprezentantów, pokazali całemu światu gdzie jest nasz sport zimowy. Bródka jest tego najlepszym przykładem.
      Czytaj całość
      Do Pekinu pojechał sobie na wycieczkę, za pieniądze podatników, nie mając przed IO żadnych sukcesów. Pierwszą konkurencję odpuścił, nie podając nawet przyczyny. W biegu masowym zaprezentował się wręcz skandalicznie. Ten człowiek ukradł miejsce w reprezentacji innemu, młodszemu, będącemu w fazie rozwoju panczeniście. Kolejny przykład: płacząca Maliszewska, następny: saneczkarz, który po "genialnym" występie rozpoczął opluwanie krytykujących go kibiców, itd, itd. Jeżeli już mieliśmy wysłać na IO jakąś sensowną reprezentację, to powinna ona liczyć zaledwie kilka osób. No ale wtedy nie zabraliby się działacze i trenerzy w odpowiedniej ilości.
      • admen Zgłoś komentarz
       W pewnej telewizji mówili, że nas oszukali...
       • Srdjan Zgłoś komentarz
        Widać jak sporty zimowe się w Polsce rozwijają.
        • Adela Rozen Zgłoś komentarz
         Jakby ich dwa razy więcej wysłali to może by wyszarpali drugi medal...
         • dawo45 Zgłoś komentarz
          Po komentarzach dochodzę do wniosku że chyba niektórzy naprawdę się nie znają na sportach. To było logiczne że nie wrócimy z workiem medali ten sezon dla zimowego sporty do masakra i
          Czytaj całość
          tyle. Skończcie płakać bo naprawdę zrobili ci mogli, to było poprosru do przeiwdzenia.
          • Ires Zgłoś komentarz
           Po prostu u nas za bycie sportowcem płacą stypendia , stąd wszelakiej maści dzieciaki resortowe pchają się do sportu a inna sprawa taka że większość po prostu nie nadaje się. Ci
           Czytaj całość
           którzy nadają się są blokowani od małości, przez brak układów, znajomości, albo z biedy pracuje. Ułożone dzieciaki nie muszą tego robić, mają wszystko łatwiej na skróty.Potem, w sporcie są panami ale tylko na własnym podwórku, przychodzą igrzyska czy zawody rangi międzynarodowej i okazuje się że te nasze kozaki to zwykłe chłopcy do bicia
           • yanus1953 Zgłoś komentarz
            Wierzę, że wszyscy sportowcy dali z siebie wszystko i współczuję im, że wystarczyło to do zajęcia odległych miejsc. Przykład Bródki, który z mistrza olimpijskiego zjechał na
            Czytaj całość
            ostatnie miejsce w biegu masowym jest odpowiednikiem stanu polskiego sportu, gdzie ważniejsze od sportowców są synekurki dla działaczy i "pseudotrenerów", kończących "sportowe sołtysówki".
            • jozmu Zgłoś komentarz
             Z jakiej opcji są ministrowie sportu? Pieniądze zamiast iść na sport to każdy widzi gdzie są ładowane nagrody.
             • Ires Zgłoś komentarz
              W Holandii nawet gór nie mają, zimy są tylko kalendarzowe a 17 medali. Norwegia ludnościowo 7 razy mniejsza od Polski - 37 medali. Kompromitacja i tyle
              Zobacz więcej komentarzy (21)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×