Ci sportowcy otwarcie wspierają Putina. Mamy kolejny dowód

7 października Władimir Putin obchodził 71. urodziny. Z tego powodu życzenia dyktatorowi postanowili złożyć rosyjscy sportowcy. Te są karygodne.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Władimir Putin Getty Images / Probst / Władimir Putin
Liczna jest grupa osób, która otwarcie popiera działania Władimira Putina. W tym gronie nie brakuje sportowców.

Dyktator, który 24 lutego 2022 roku wydał nakaz ataku na Ukrainę, 7 października obchodził 71. urodziny. Z tego powodu wiele osób ze środowiska sportowego postanowiło złożyć Putinowi życzenia.

Na skandaliczne życzenia zdecydował się bokser Aleksander Powietkin. Jego słowa, w obliczu wojny w Ukrainie, gdzie giną niewinni ludzie, są poniżej krytyki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Polka zrobiła furorę w Monachium. Co za pokaz!

- Wszystkiego najlepszego! Jesteś prawdziwym przywódcą, z którego ludzie są dumni i szanowani przez cały świat. Robicie wszystko dla dobrobytu naszego kraju, spokojnego życia i przyszłości naszych dzieci. Życzę długich lat i zdrowia - powiedział Powietkin cytowany przez portal sports.ru.

Bokser nie jest wyjątkiem. Podobnie postąpiła Jelena Wialbe, była biegaczka narciarska.

- Mamy tak wiele zmian w kraju dzięki Władimirowi Władimirowiczowi! Sport zaczął się rozwijać (...). Jestem niezmiernie wdzięczna i szczęśliwa, że żyję w tym samym czasie jak taki przywódca kraju - powiedziała 55-latka.

Ponadto życzenia Władimirowi Putinowi złożyli też Ilja Awierbuch i Aleksandr Legkow. Sportowcy ci otwarcie wspierają dyktatora, podobnie jak inni, którzy wcześniej często wypowiadali się pozytywnie o prezydencie Rosji. W tym gronie są m.in. Nikołaj Wałujew czy Weronika Stiepanowa.

Zobacz także:
0:1 w 92. minucie. Końcowy wynik to szok
Co za gol w PKO Ekstraklasie!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×