Pilny apel polskiego mistrza. "Pomóżmy"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marian Zubrzycki/ www.siepomaga.pl / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
PAP / Marian Zubrzycki/ www.siepomaga.pl / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
zdjęcie autora artykułu

Bartosz Zmarzlik zaapelował do swoich fanów na Facebooku o pomoc dla chorej Malwiny Marszałek, córeczki polskiego motorowodniaka. Dziewczynka ma zespół Retta.

W tym artykule dowiesz się o:

"Kochani, wspaniały sportowiec jest w potrzebie. Walczy o zdrowie swojej córeczki. Pokażmy moc Facebooka i pomóżmy" - napisał w poniedziałek (22 kwietnia) na swoim facebookowym fanpage'u Bartosz Zmarzlik.

Czterokrotny indywidualny mistrz świata na żużlu poprosił o wsparcie finansowe na leczenie Malwinki Marszałek. Dziewczynka jest córką motorowodniaka Bartłomieja Marszałka i wnuczką słynnego Waldemara Marszałka.

Zbiórkę pod hasłem: "Malwinka w sidłach straszliwej choroby! Pomóż zatrzymać zespół Retta (objawami choroby są m.in. uwstecznienie rozwoju, zachowania autystyczne, zaburzenia motoryki ciała i padaczka - przyp. red.)" zorganizowano na stronie siepomaga.pl - link TUTAJ.

"Zespół Retta sprawia, że dziewczynki stają się 'żywymi lalkami'. Niektórzy zwą je 'milczące anioły'. Nie cierpię tych określeń, boli mnie serce, gdy je słyszę, ale one opisują obrazowo, co dzieje się z dziećmi, które nie zdążyły otrzymać leczenia..." - czytamy w opisie zbiórki.

Więcej szczegółów podał w rozmowie z WP SportoweFakty tata Malwinki (czytaj TUTAJ). Celem akcji jest zebranie kwoty ponad 7 mln zł (obecnie wpłacono blisko 3,5 mln - stan z godz. 20:20 w poniedziałek) na nierefundowane 3-letnie leczenie.

Zobacz: Wielki gest kolegi z reprezentacji. Duża wpłata na rzecz chorego zawodnika Ruszył w niesamowitą trasę, żeby pomóc Ukrainie. Zebrał mnóstwo pieniędzy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (6)
avatar
kaziu1950
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Jestem za ja oddam 20% ze swojej emerytury ,niech on też dołoży 20 % z jednego miesiąca swoich dochodów. To będzie wspaniały przykład pomocy,a nie apele i myślenie ,że każdy zareaguje na ten sz Czytaj całość
avatar
Arunta
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Bartek Bravo za pomoc w leczeniu pomagamy wszyscy taka idea jesteśmy za tobą pozdrawiam Danielle  
avatar
Marzena T
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
Masz kasę to pomagaj  
avatar
Kot Ulung
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
2
Odpowiedz
Sprzedaj mercedesa i zapłać za leczenie dziecka.  
avatar
Gigant0502
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
6
Odpowiedz
Bartek, sam przyłożyłeś rękę do cierpienia tego dziecka. Brałeś kasę za Ostatnią prostą czy nie? Koncerny są odpowiedzialne za cierpienie tego dziecka i wielu innych. To są typowe objawy poszcz Czytaj całość