Fotofinisz i rekord świata na zakończenie kajakarskiej rywalizacji w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Charles McQuillan / Na zdjęciu: Katie Vincent
Getty Images / Charles McQuillan / Na zdjęciu: Katie Vincent
zdjęcie autora artykułu

Rywalizację kajakarskiego sprintu na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024 kończyła finał kanadyjskiej jedynki kobiet na 200 metrów. W tym sprinterskim wyścigu emocji nie brakowało. O złocie decydowało 0,01 sekundy!

W sobotę kończyła się rywalizacja kajakarzy i kajakarek na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. Ostatnim finałem tej imprezy była konkurencja C1 na 200 metrów kobiet. Złota z Tokio broniła Amerykanka Nevin Harrison.

Ależ to były emocje na zakończenie kajakarskich zmagań w Paryżu! Ze startu minimalnie lepiej ruszyła Katie Vincent, za nią w pogoń rzuciła się Nevin Harrison. Obie płynęły mocno od pierwszych metrów. Za nimi trwała zacięta rywalizacja o trzecie miejsce.

W samej końcówce obie płynęły równo, aż do samego końca. Zawodniczki wpadły równo na linię mety i musieliśmy czekać na odczyt z fotofiniszu. To właśnie aparatura oraz sędziowie mieli zdecydować o tym, która z kajakarek zdobędzie olimpijskie złoto.

ZOBACZ WIDEO: Polska lekkoatletyka spadła poziomem? "Brakuje nam następców"

Ostatecznie Katie Vincent wygrała finał igrzysk olimpijskich Paryż 2024 z czasem 44.12 sekundy, czym ustanowiła nowy rekord świata. Złoto Nevin Harrison przegrała o 0,01 i tym razem musi zadowolić się srebrem.

Te dwie zawodniczki stały obok się w Tokio, staną także na podium w Paryżu, ale w odwrotnej kolejności. Pod nieobecność Ludmiły Luzan, obok nich stanie Kubanka Yarisleidis Cirilo Duboys, która wygrała rywalizację o brąz.

Wyniki finału A w konkurencji C1 na 200 m kobiet: 1. Katie Vincent (Kanada) - 44.12 (NOWY REKORD ŚWIATA) 2. Nevin Harrison (USA) - 44.13 3. Yarisleidis Cirilo Duboys (Kuba) - 44.36 4. Antia Jacome (Hiszpania) - 44.78 5. Yuliya Trushkina (flaga neutralna) - 44.83 6. Sophia Jensen (Knada) - 45.08 7. Wenjun Lin (Chiny) - 45.23 8. Kincso Takacs (Węgry) - 45.68

Czytaj także: Lisa Carrington ponownie nie do zatrzymania! Trzecie złoto Nowozelandki Polka druga w swoim finale. Szkoda, że nie był to wyścig o olimpijski medal

Źródło artykułu: WP SportoweFakty