Wiktor Głazunow i Vincent Słomiński na drugim miejscu MŚ w kajakarstwie

Wiktor Głazunow i Vincent Słomiński zajęli drugie miejsce w finale konkurencji C2 na 500 metrów podczas mistrzostw świata w Mediolanie.

Po 250 metrach Wiktor Głazunow i Vincent Słomiński plasowali się na czwartej pozycji. Polacy zdołali awansować na drugą lokatę i uzyskali czas 1:42.575. Mistrzami świata zostali Rosjanie Paweł Petrow oraz Michaił Pawłow (1:42.035). Brązowe medale zdobyli Dmitro Janczuk i Taras Miszczuk (1:42.759). Ukraińcy prowadzili na półmetku rywalizacji. [ad=rectangle] Czwarta w wyścigu na 500 metrów była mistrzyni Europy - Ewelina Wojnarowska. Zwyciężyła Lisa Carrington. Tuż za podium znalazły się również Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w K2 na 500. Triumfowały Węgierki Gabriella Szabo i Danuta Kozak. Szósty w zmaganiach kanadyjkarzy na 1000 metrów był Tomasz Kaczor. Wygrał Sebastian Brendel.