Druga porażka KS Gniezno

Piłkarze KS Gniezno przegrali drugie spotkanie w tegorocznym sezonie w I lidze futsalu. Tym razem lepsi od nich okazali się gracze Tacho Toruń.

Mateusz Klejborowski

Tak jak można było przypuszczać, spotkanie było emocjonującym widowiskiem. Już w pierwszych dwudziestu minutach oba zespoły stworzyły sobie po kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola, ale albo na posterunku byli bramkarze, albo uderzenia były niecelne.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla gości z Torunia. Trzy minuty po wznowieniu gry Michała Wasielewskiego celnym strzałem z kilku metrów z pokonał Volodymir Sherbakov. Po starcie gola gnieźnianie próbowali wyrównać, ale ich sytuacjom brakowało wykończenia. W 33. minucie meczu padł drugi gol dla gości. Autorem bramki ponownie okazał się Sherbakov, który w sytuacji sam na sam pokonał gnieźnieńskiego bramkarza.

By zniwelować straty, trzy minuty przed końcowym gwizdkiem, gospodarze zdecydowali się zdjąć z boiska bramkarza, którego zastąpił zawodnik z pola. Manewr okazał się połowicznie skuteczny, gdyż kontaktową bramkę zdobył Michał Tym. Na więcej goście z Torunia już nie pozwolili, i ostatecznie wygrali 2:1.

Po tej porażce Klub Sportowy Gniezno spadł na ósme miejsce w tabeli, co oznacza, że znalazł się w strefie spadkowej. Piłkarze Tacho - z 16 punktami - zajmują drugą pozycję.

Za tydzień rywalem zespołu Roberta Zamiara będzie niepokonany dotąd Red Devils Chojnice (15.11.09 godz. 18). Mecz zostanie rozegrany w hali w Chojnicach.

KS Gniezno - Tacho Toruń 1:2 (0:0)
0:1 - Sherbakov 23'
0:2 - Sherbakov 33'
1:2 - Tym 37'

KS Gniezno: Wasielewski, Fitt, Heliasz, Zamiar, Konieczny, Góralski, Sawicki, Goździewski, Śniegowski, Kupczyk, Tym, Grocholewski.

Tacho Toruń: Skonieczny, Gębala - Panchuk, Sherbakov, Suchocki, Łoś, Serafin, Skowron, Gorczyński, Kosmirak.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)