stary kibic - komentarze

 • stary kibic napisał/a komentarz do Starcie Asseco Resovii z GKS-em Katowice na remis

  Ciekawy trening - gra momentami mocno szkolna, ale nie zabrakło ciekawych obron i soczystych ataków.. Nie wiem dlaczego w składzie gieksy pominięto Dawida Wocha - nie jest przecież taki mały, żeby go nie zauważyć.
  Swoją zabawę na Podpromiu zaczął Rafa Redwitz, któremu służy klimat rzeszowskiej hali. Może nie błyszczał w gubieniu rywala, ale rozruszał i ekipę, i widownię, swoimi kiwkami, lotem pod boczne ławki i kilkoma kapitalnymi obronami, a przede wszystkim zmuszając brawami do kibicowania.
  Mocno zaprezentowali się przyjmujący - Nicolas Szerszeń i Rafał Buszek byli z pewnością najmocniejszymi punktami w zespole, punktował Kuba Jarosz, a Marcin Możdżonek potwierdził, że po kontuzji nie ma śladu. Trochę chyba nie dorównał kolegom Bartek Lemański, brakowało Maślaka, bo jednak dziura na libero była widoczna.
  Krótko grali Dryja i Perła, a w 4 krótkim secie mieli szansę zmierzyć się z Plus Ligą wychowankowie z AKSu..
  GKS zaprezentował się całkiem przyzwoicie, dobrze było widzieć Marcina Komendę oraz Dominika Depowskiego czy Dawida Wocha, którzy widać mocno chcą zaistnieć w szóstce u Piotra Gruszki.

 • stary kibic napisał/a komentarz do Helene Rousseaux rozżalona przez brak medalu: Nie zasłużyłam na to

  Zdecydowanie najsłabszym elementem zespołu okazał się Micelli. Mając znakomite na naszą ligę indywidualności nie umiał utrzymać jakości jako drużyny.. Nie wiem co było z przygotowaniem fizycznym nie tak, ale playoffy dziewczyny grały na oparach.
  Helene ma prawo mieć żal, po wygranej w Policach 3:0 też uwierzyłem, że mogą dziewczyny wygrać nawet w finale.
  Trochę mogła przeszkodzić kontuzja Kaczmar w połowie sezonu, bo to ona była najważniejszą kreatorką gry, po powrocie już nie zagrały takiego meczu jak z Policami. I chyba zabrakło trochę świeżości na koniec - doświadczenie doświadczeniem, ale intensywne granie z peselem rzadko idzie w parze.
  Rousseaux śmiało może wybierać lepsze kluby i grać o wyższe cele, skoro LM odjechała.

 • stary kibic napisał/a komentarz do Asseco Resovia - Indykpol AZS: olsztynianie wyrównali! Będzie trzeci mecz w hali Podpromie

  Wszystko prawda - może poza tegorocznym budżetem Resovii, wyraźnie okrojonym w stosunku do poprzednich lat. Tegoroczny skład nie budował nadziei na walkę o medale - bardziej o wejście do play-off. Tylko na dużym farcie można było liczyć na podium.
  Obydwa składy stać na każdy wynik - obydwa są chimeryczne, a najważniejsza jest dyspozycja dnia i trochę szczęścia - to pokazały już poprzednie mecze.
  Co do libero - Masłowski gra pierwszy sezon z obciążeniami całego meczu, widać że spala się jeszcze w wielu momentach, za bardzo i za dużo chce zrobić naraz. Trzepanie futra wyjdzie mu na zdrowie. A Rusek wpuszczony na końcówkę to było po prostu nieporozumienie. Po czterech setach w kwadracie mogło wyjść, jak wyszło.
  W Olsztynie zmiany wypaliły, wczoraj nie bardzo udało się z nimi wstrzelić.
  Pozostaje liczyć jedynie, że trzeci mecz zadowoli poziomem - bo wynikiem może zadowolić jedną stronę. Z rachunku prawdopodobieństwa pada na Resovię..

 • stary kibic napisał/a komentarz do Stephane Antiga zostaje w Polsce. ONICO Warszawa nadal z Francuzem za sterami

  Nie wiem kto z kim się tam za rączkę prowadza w klubie, ale jak kojarzę w jakich warunkach p. Dolecka obejmowała Politechnikę i jakie ekwilibrystyczne sztuczki były wyprawiane, żeby bez topowego budżetu zachować poziom sportowy, a później z mozołem budowała grupę sponsorów w bogatej Warszawie, to mi jest osobiście żal jej dorobku. Nowa miotła zmiotła Polibudę, a teraz jej prezesa.. Czy lepiej - czas pokaże. Może na obecne warunki doświadczenia pani prezes były niewystarczające..
  Co do ekipy - ktoś budował skład i chyba za to poleciały głowy. Skład musiał pewnie akceptować Stefan i decydować się na 3 przyjmujących z jakichś powodów.. Wystarczył któryś z młodych chłopaków nawet ze Spały na uzupełnienie..
  Kontuzje przy tak intensywnym sezonie to rzecz trudna do uniknięcia i trzeba je jakoś założyć w składzie. Jest jeszcze pytanie o transfer medyczny, jak zrobiła Resovia po stracie 2 filarów na środku, ale to jest też sprawa budżetu.. Chyba bardzo sztywnego.
  Z uwagi na powiedzenie "kto ma Gumę, nie ma mistrza" :) to dla klubu może być korzystne jego odejście.
  Oczywiste jest, że Stefan się uczy, ale podejrzewam, że paru polskich trenerów osiągnęłoby porównywalny wynik z tymi chłopakami, bo skład okazał się z czasem bardzo mocny w naszej lidze. Wygrane z czołowymi ekipami świadczą o dużych możliwościach drużyny. Przyszły sezon to będzie już nowa bajka, choć najważniejsi dla drużyny zawodnicy i trener pozostają. Stawiam, że więcej będzie zależało od tego jak się wzmocnią najbogatsi w lidze.

 • stary kibic napisał/a komentarz do Indykpol AZS - Asseco Resovia: powrót z zaświatów i milowy krok rzeszowian do półfinału

  Resovia użyła zagrywki.. Co prawda asów nie było, ale to co poganiali Wujka, który nie miał jak pograć środkiem z podbijanych świeczek, zaprocentowało po przerwie. Swoje robił Hadrava, ale on już też po przerwie robił rękawami, jedynie jeszcze Andringa czasem z trudnych wystaw zagrażał. Wpuszczenie Kędziora na umęczonych olsztynian było złotym środkiem, bo ten bezproblemowo pograł sobie z Dryją i Babarem. To otworzyło skrzydła dotychczas blokowane.
  Taką Resovię ogląda się z przyjemnością, muszą jednak jeszcze raz ograć Olsztyn, co nie będzie spacerem.
  A potem strefa medalowa, co prawda Resovia nie byłaby jakimś faworytem, ale patrząc na cały sezon, to wyczyn nie lada.

 • stary kibic napisał/a komentarz do Najlepsi zawodnicy sezonu zasadniczego PlusLigi. Wybór był wyjątkowo trudny

  Tak sobie policzyłem ze statystyk jakość atakujących wg 3 parametrów:
  Atak.
  Torres - 74,19 (687 ataków); Schulz - 72,77 (841); Muzaj - 72,64 (856);
  Hadrava - 70,54 (1047); Kaczmarek - 69,6 (1085); Bociek - 68,94 (938);
  Jarosz - 68,3 (689); Araujo - 67,72 (858); Filip - 66,95 (328); Wlazły - 66,26 (582)...
  Te parametry liczbowe przyjmowałem wg identycznych zasad dla każdego.
  Widać z tego, że Mariusz jest już wybitnie zawodnikiem do zadań specjalnych..
  Nie wygeneruje ilości ataków porównywalnej dla młodszych liderów - i skuteczność chyba już nie ta.

 • stary kibic napisał/a komentarz do Kolejny zwrot w sprawie przyszłego reprezentanta Polski? "La Gazzetta dello Sport": Wilfredo Leon opuści Zenit Kazań

  Może :) - nawet powinien. :-O W którymś z ostatnich wywiadów niezastąpiony (!) Jan Such tak podpowiadał Góralowi - wziąć kontrakty 3 "gwiazd", przerzucić je na Leona i połączyć go z młodzieżą :)))) Tylko ja nie wiem czy pensje 3 plusligowych gwiazd by wystarczyły - nawet licząc że zagra z młodzieżą..???? A z młodzieżą na Podpromiu to młody Leon już kiedyś trenował przez ponad pół roku.

 • stary kibic napisał/a komentarz do Kolejny zwrot w sprawie przyszłego reprezentanta Polski? "La Gazzetta dello Sport": Wilfredo Leon opuści Zenit Kazań

  Japonia? Chiny? Korea? A może Europa? Włosi twierdzą, że są pierwsi w kolejce - po Azjatach... Coś mi tu pachnie psikusem - może nie brana pod uwagę Brazylia? Ale kogo stać na kontrakt, jakiego nie ma chyba żaden inny siatkarz na świecie..? Włochów może i stać.

 • stary kibic napisał/a komentarz do Oficjalnie: Roberto Serniotti zwolniony z Asseco Resovii. Andrzej Kowal nowym-starym trenerem rzeszowian

  Przyjdzie mi samemu odszczekać coś o strzale w kolano, jeżeli trener Serniotti zostaje w klubie i przystał na takie rozwiązanie. Obu stronom należy się szacunek.

 • stary kibic napisał/a komentarz do Oficjalnie: Roberto Serniotti zwolniony z Asseco Resovii. Andrzej Kowal nowym-starym trenerem rzeszowian

  Szkoda bicia piany.
  Jest to z pewnością wizerunkowo najbardziej do tej pory szkodliwy strzał zarządu w kolano. I to nie dlatego, że wraca Andrzej Kowal, ale dlatego, że cała historia kontraktu trenera Serniottiego, z boku patrząc, jest mało profesjonalna. Zatrudniono niezłego fachowca na jakichś dziwnych warunkach i pomysł okazał się fiaskiem, a trenera po prostu wykopano.
  To trochę jak z marzeniami Perrina, tylko w drugą stronę - to klub pozbył się człowieka.
  Być może, że jeszcze z Perrinem byłoby łatwiej, ale to tylko gdybanie.
  Widać było w ostatnich meczach, że i trener i zespół męczyli się ze sobą.
  Zawodnicy zamiast tworzyć coraz lepszą grupę, zatracili swoje indywidualne atuty i gra się sypała coraz wyraźniej. A trener chyba też zaczął się gubić i nie umiał zespołowi pomóc.
  Coś w którymś miejscu nie zatrybiło, tak też bywa..
  Casus De Giorgiego w kadrze?
  Cały ten sezon do tej pory jest sportowo mało profesjonalny :) jak na deklarowane standardy, pozostał jedynie marketing i wierni kibice.
  Weryfikację przechodzą też kibice - jak to bywa w życiu :)
  Pozostaje wierzyć, że uda się dotrzeć do p-o, pudła MP i LM, bo kolejny sezon jest obiecany jako renesansowy.. I Andrzej Kowal tego dokona..
  A wszystkim malkontentom życzyć spokoju i przerzucenia się na wędkarstwo albo tai-chi, które dają zrelaksowanie.