• Przyszłość Polskich Juniorów

  Przyszłość Polskich Juniorów Żużel idzie ku dobremu. Coraz więcej osób promuje ów sport na różne sposoby. Mistrzostwa Świata Par i Mistrzostwa Europy zostały "przywrócone do życia". Ale jak temat tego blogu brzmi jest to tekst o juniorach. Co należy zrobić? Nie jest to łatwe zadanie. Raczej niewiele (…)

  Więcej

 • Ahh..., te transfery

  Ahh..., te transferyW dzisiejszych żużlowych czasach zawodnik często się "przeprowadza" do innych klubów. Niewielu jest już zawodników, którzy przez wiele lat reprezentowali jeden klub, czyli np. Adrian Miedziński, Damian Baliński, Leigh Adams, Wiesław Jaguś i tak dalej, a może nie dalej, bo jak liczyć (…)

  Więcej

 • Jakie będą składy?

  Jakie będą składy?Tak. To coś kolejnego w stylu typowania, ale tym razem optymalnych, lub jak kto woli według mnie najlepszych składów. Patrzę również na wszystkie elementy programu Ekstraligowego, czyli robię to tak, by zawodnicy zostali tak rozstawieni, żeby kolejne wyścigi dane kluby reprezentowali (…)

  Więcej

 • Nowy "Byk" w statystyce 2012-2014

  Nowy "Byk" w statystyceMowa o Emilu Sajfutdinowie. Jest to nowy nabytek Unii Leszno. Jak dawał sobie radę w 2012-2014?2012 (Polonia Bydgoszcz):Mecze: 18 Biegi: 93 3 punkty: 40 2 punkty: 31 1 punkt: 16 0 punktów: 1 Defekty: 4 Upadki: 0 Wykluczenia: 0 Taśmy: 1 Punkty: 198 Bonusy: 12 Razem: 210 Średnia (…)

  Więcej

 • Sparingi tuż tuż!

  Sparingi tuż tuż!Niby do sezonu brakuje trzech miesięcy, to dla kogoś kto na bieżąco jest w temacie jest to bardzo mało czasu. Generalnie jest to też zasługa treningów punktowanych, które się odbywają na przełomie marca i kwietnia. Więc bardzo się ucieszyłem gdy okazało się kto z kim jedzie. Unia Leszno (…)

  Więcej

 • Noworoczne życzenia dla Żużlowców

  Noworoczne życzenia dla Żużlowców2015 2+0+1+5= 88 specjalnych życzeń dla Żużlowców (troszkę spóźnione ;))1.Samych "trójek". 2.Dobrej formy. 3.Dobrego życia osobistego. 4.Wielu fanów. 5.Rekordów torów. 6.Sezonu bez kontuzji. 7.Worku medali. 8.No a ósemka to już Wasza decyzja :). Pozdrawiam, BukajJr

  Więcej

 • Walka o skład

  Walka o składJak wszyscy wiemy w Unii Leszno nastąpiły zmiany. Zmiany na tyle duże, że wielu zastanawia się, jak to wszystko będzie wyglądało. Trzech juniorów, siedmiu seniorów. Mówi się, że Damian Baliński zostanie wypożyczony do innego zespołu, najprawdopodobniej pierwszoligowego. Nie jestem do końca (…)

  Więcej

 • Przedsezonowy ranking Ekstraligi

  Przedsezonowy ranking EkstraligiOto moje typy, mój ranking przed sezonem. Uwzględniam na pewno większość czynników, ale trudno będzie trafić w dziesiątke. Jak pisałem wczoraj nie byłem dobry w te "klocki", ale spróbuje. Tak więc zaczynajmy!8.Grudziądz - nie jestem pewny co do tego klubu, ale czuje, (…)

  Więcej

 • Czy "Sqóra" obetnie włosy?

  Czy "Sqóra" obetnie włosy?Żużlowcy Unii odważnie wypowiadają się na temat jej siły. Odkąd klub zasiliły dwa nowe "Byki" niektórzy nie mają wątpliwości o to, kto wygra Ekstraligę. Ja nigdy nie byłem dobrym typerem (co nie znaczy, że nie spróbuję), ale Ekstraliga moży być w tym roku bardzo, bardzo ciekawa. (…)

  Więcej

 • Prezentacja Unii

  Prezentacja UniiOsobiście jestem pod wrażeniem prezentacji jak i całego zgrupowania. Sam byłem na ów prezentacji i było dużo śmiechu, optymistycznego podejścia do różnych tematów, zabawy... Uśmiech nie schodzi mi z twarzy gdy widzę rozbawionych żużlowców. Takie zgrupowania na pewno pomagają w lepszym (…)

  Więcej