• Sport - jak budzi się po pandemii

  Mimo, że stan epidemii w Polsce nadal trwa, rząd zdecydował się na odmrażanie gospodarki i codziennego życia. Znoszenie restrykcji dotyczy nie tylko fryzjerów i restauratorów, ale także sportowców. To duża ulga zarówno dla nich, jak i kibiców, zwłaszcza że jeszcze kilka tygodni temu mieliśmy do czynienia (…)

  Więcej

 • Moja wymarzona jedenastka Biało-czerwonych

  Korzystając z chwili wolnego, zabawiłem się w selekcjonera. Gdyby teraz miały odbyć się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, postanowiłem wytypować jedenastkę, którą oddelegował bym do gry w pierwszym meczu fazy grupowej.Szczęsny - Bereszyński, Bednarek, Glik, Rybus - Błaszczykowski, Krychowiak, Zieliński, (…)

  Więcej

 • Kogo chciałbym widzieć w Hejt Parku?

  Ostatnio zaciekawił mnie projekt Kanału Sportowego, którego twórcami są Krzysztof Stanowski, Tomasz Smokowski, Mateusz Borek oraz Michał Pol. Trzeba przyznać, że panowie dziennikarze, pomimo trwającego kryzysu i zapaści sportowej, nieźle sobie radzą na polu biznesowym.Oczywiście co rusz powtarzają, (…)

  Więcej

 • Diego Simeone - lider liderów

  Właśnie zajrzałem do portalu Transfermarkt, gdzie opublikowano ranking najlepiej opłacanych trenerów na świecie. Oczywiście mowa o piłce nożnej i jak pewnie zdajecie sobie sprawę, już wkrótce lista ta może okazać się totalnie nieaktualna. Wszystko poprzez szykujące się w świecie futbolu gigantyczne (…)

  Więcej

 • Obniżki? Jestem za!

  Jeszcze przy okazji tematu Liverpoolu i Mistrzostwa Anglii, który jest najgorętszy z racji tego, że podopieczni Jurgena Kloppa mieli tytuł prawie w kieszeni, chciałbym odnieść się do obniżki pensji piłkarzy, członków sztabu szkoleniowego i pracowników klubu. Ta, co widzimy na przykładzie La Ligi jest (…)

  Więcej

 • Mój komentarz. Sytuacja w Premier League

  Świat futbolu stanął w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wszyscy zastanawiają się, czy uda się dokończyć sezon ligowy. Sporą zagwozdkę ma nie tylko Premier League, ale większośc lig w Europie. Wymieniać można bez końca… La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1, czy wreszcie nasza rodzima PKO BP Ekstraklasa. (…)

  Więcej

 • Finansistą nie jestem, ale spojrzeć mogę...

  Doskonale zdajemy sobie sprawę, że futbol w Europie stanął. Nie gra nie tylko PKO BP Ekstraklasa, ale przede wszystkim Liga Europy, Liga Mistrzów, La Liga, Bundesliga, Premier League, Serie A. Przesunięte zostało Euro 2020. To wszystko spowoduje olbrzymie straty finansowe. Jak duże? Wszystko zależy (…)

  Więcej

 • Moje spostrzeżenia na temat PKO BP Ekstraklasy

  Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że obecna kampania PKO BP Ekstraklasy została wstrzymana. Taką decyzję podjęły władze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Innym pytaniem jest to, czy sezon się uda dokończyć, a co, jeśli nie?Najbardziej optymistycznym wariantem jest to, że sezon 2019/20 uda się dokończyć (…)

  Więcej

 • Liga jednak nie wróci...czy to dobrze, czy też źle?

  Początkowo rozgrywki piłkarskie w Polsce - mam oczywiście na myśli PKO Ekstraklasę, pierwszą oraz drugą ligę zostały wstrzymane do końca marca. Nie minął jednak ten termin i mamy już aktualizację. Trzy czołowe ligi nie zagrają przynajmniej do 26 kwietnia. Oznacza to, że najprędzej futbol w Polsce zobaczymy (…)

  Więcej

 • O przesunięciu Euro 2020 słów kilka

  Właśnie czytam raporty z wideokonferencji i muszę pochwalić UEFA. Europejska federacja piłkarska w końcu stanęła na wysokości zadania. Wszyscy oczekiwali, że Euro 2020 zostanie przeniesione, ale w środowisku pojawiały się różne głosy.Część osób mówiła wprost, że UEFA nie przesunie Euro 2020 ze względów (…)

  Więcej